Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Még sosem voltam külföldön...

Még sosem voltam külföldön nyaralni. Terveznék egy pár napos kiruccanást (itt Európán belül, viszont déli országokban) viszont még sosem foglaltam le hotelszobát online. Még itthon sem. Valaki ? Tipp ? Tapasztalt ?

Figyelt kérdés

Itthon sem voltam túl sokszor hotelben, viszont azt is mindig helyben vettem/vettük ki.

Viszont tapasztalatokra lennék kíváncsi, hogy hogyan is működik ez!

Ha pl Görögország/Spanyolország/Olaszországba szeretnék kiutazni, ennek mi a menete ?

Tehát ha találok egy járatot jó áron (oda vissza) és szeretnék kivenni egy hotelszobát 3-5 napra, akkor ez hogyan működik ?

Hogy a biztonságosabb ?

Online foglalni, vagy kiutazás után nézni egy hotelt és ott helyben foglalni ?

Ahogy néztem a neten, lehet erre a 3-5 napra 50-70ezer között is foglalni, de 100+ezer forint fölött is.

És azért ez is egy szempont.


Szóval tippeket, tapasztalatokat szeretnék kérni tőletek, hogy hogyan praktikus csinálni az ilyet.

Most a közeljövőben szeretnék kimenni pár napra.

(Ugye 3 országot említettem, de talán Olaszországba szeretnék a legszívesebben szétnézni).

Szóval hogyan érdemes ?


Köszönöm szépen!



2023. jan. 25. 19:08
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Korod, nemed; kedves kérdező?
2023. jan. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Legtöbbször a booking.com-on szoktam szállást foglalni. Ott a legtöbb szállásról sok kép és korábbi vendégek véleménye is ott van, ami elég jó segítség a választáshoz. Különböző szempontok alapján lehet szűrni a szállások közül. Gyakran használom azt a funkciót, hogy térképen megmutatja a szállás helyét. Ilyenkor a Google Earth View segítségével a környéket is meg tudom nézni.
2023. jan. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
60%
Biztos foglalnék előre, minek töltsem az időmet szálláskereséssel ha már ott vagyok.
2023. jan. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
47%
Airbnb-n nézz szét.
2023. jan. 26. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindenekelőtt a helyben szállás keresés gyakran lehetetlen (nincs hely) vagy mértéktelenül drága, rossz helyen stb. Mára már az előre foglalás az egyedüli jó megoldás.


A booking.com nagyon sok szempontból a legjobb. De számos más online szálláskereső is van, továbbá sok szállásnak van saját portálja és foglalási rendszere.

Mindenekelőtt a saját szempontjaidat kell összeszedni. Konkrétan hová mennél, mennyi időre, mi érdekel, miféle szállást szeretnél, mik a legfontosabbak neked ilyenkor. Ezeket mind bele lehet kalkulálni, és többnyire mindig más helyet kell keresni érdekükben. Tehát ha ezt mind pontosan megtervezted, beleértve, hogy mihez ragaszkodsz feltétlenül, miben mekkorát engedsz. Ezután jön, hogyan lehet oda jutni, és azzal kezdem, ami a szűk keresztmetszet. Például ha autóval megyek, csak a jó szállás érdekel, ha repülővel, előbb azt nézem, kapok-e jegyet a kívánt időre, h igen, gyorsan keresek szállást, és előbb a repjegyet, majd rögtön a szállást foglalom. Más közlekedési eszköznél is előbb a menetrend kell.


Szállást sokfélét lehet foglalni. Vagy azonnal kérik a pénzt (internetes fizetéssel), vagy előtte levonják, vagy a helyszínen fizetsz, az mindig kiderül. Eszerint is lehet választani. Ha szempont, hogy bizonyos kaját (pl. akár csak teát) a szálláson fogyasztasz, meg kell (és lehet) nézni, miféle lehetőségek vannak. Jellemzően máris érdemes foglalni.


Egy másik módszertan, azonnal foglalsz szállásokat, de csak olyant, aminél legalább egy héttel előtte még lehet ingyen módosítani. Utána végig bogarászod az utazási lehetőségeidet, netán a programot, és utána intézkedsz a közlekedésről. Ha a foglalások valahol nem illeszkedik, lehet módosítani. Veszély ha már nincs másik hely.

2023. jan. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!