Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Mennyiből lehet megúszni egy...

Mennyiből lehet megúszni egy olcsó horvátországi nyaralást főszezonban 2 fő+egy 3 éves gyereknek?

Figyelt kérdés
és melyik az olcsóbb?kempingbe menni és venni a kaját vagy apartmanban és mi főzünk?

2012. ápr. 9. 21:43
 1/5 anonim ***** válasza:
nem olyan rég írtam, és eltűnt a válaszom. nem tudom, mi történt.
2012. ápr. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Fogalmam nincs, hova tűnt, amit pár órával ezelőtt leírtam. Tök mindegy. Leírom mégegyszer.

Attól függ a költség, hogy a tengerpart melyik részére mész. Sokak szerint Istria és a Kvarner-öböl drágább, mint Dalmácia, persze Dalmáciában kivételt képez Dubrovnik.

Szállás terén lehet találni 15Euro/Fő/nap-tól egészen a csillagos égig. Tapasztalatom, hogy mennél kintebb van egy apartman a tengerparttól vagy éppen a városközponttól annál olcsóbb. Ugyanez a szitu az üzletekkel kapcsolatban is.

Két éve Split-ben voltunk 4-en, 280EUR-ba került 8 nap, kb. 25eFt-ot vittünk fejenként magunkkal, de így is spóroltunk + biztosítás, aminek a díja Biztosítótársaságonként változó.

Ha érdekel a spliti barátom címe, aki ott él, szívesen megadom, légyszíves akkor írj privátba és küldöm az elérhetőségét.

Szerintem apartmanba jobb lenni, kempingben csak a Balatonon voltam, többször nem mennék.

2012. ápr. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A kemping egyértelműen olcsóbb, de 3 éves gyerekkel kicsit bonyolult. Jobb kempingben persze már van több kényelem, de minden felszerelést magaddal kell vinni.

Szerintem ki kell számolni két variációt.

1. Olcsóbb apartman távol (4-10 km) a tengertől egy kis faluban és naponta autózni.

2. Tengerparti apartman drágábban, de gyalogosan.

Az árak egyértelműen nőnek a kényelemmel, és a késői foglalással. Én még januárban foglaltam, azon a településen, csak 30-40%-kal drágább helyeket tudnék ma foglalni. Tehát ne késlekedj, nagyon sok iroda van, először tájékozódj a nagyobbaknál a tereptől függő árakról, aztán keress a helyi (városi) honlapon is.


Én 400 ezret kalkuláltam az autópálya matricát is beleszámítva két hétre igen jó helyen, kissé eleresztve magamat, de szerintem 350 alatt fogok kijönni két főre (ekkora gyerek szállása többnyire ingyenes).

2012. ápr. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!igazából én szeretném megúszni max.200 e-ből!mi szeretünk kempingezni de a barátaink mondták hogy ugyan annyi kb az olcsó apartman is!ja és hallottam olyat hogy az út mellett állnak az öreg bácsik és sokkal olcsóbban adnak szállást mintha lefoglalnám az interneten!kedves első a barátod miben tudna nekünk segíteni?elmondja hogy milyen árak vannak?vagy esetleg tud valami jó szállást?köszönöm!
2012. ápr. 10. 17:52
 5/5 anonim válasza:

200e-ből kijöttök szerintem.


Mi a kempinget régóta terveztük, hogy a gyerekek lássanak ilyet is (általában mindig mindenhol apartmanba megyünk, kivétel néhány városlátogatás, ahol csak pár nap áll rendelkezésre, ott hotelt keresünk a városközpontban).


Vicces módon a normális kemping legtöbbször nem, vagy csak alig olcsóbb, mint egy megfelelően kiválasztott apartman. Persze a neten keresgéléssel sok idő el tud menni (nagyon sok!), de mégis a kemping az ára miatt eddig állandóan ki lett ejtve.

2012. júl. 7. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!