Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Aludt már valaki (hegyi)...

Lencsefőzelék kérdése:

Aludt már valaki (hegyi) menedékházban (Hüttében)?

Figyelt kérdés
Elsősorban az Alpok - 2000 méter fölötti - menedékházaira gondolok, ahonnan lehet menni túrázni, hegyet mászni. Lehet ilyen helyen foglalni? Vagy csak odamegy az ember, és ha szerencséje van, jut ágy, ha nem (pl. hétvégén, jó időben), akkor alszik a földön hálózsákban, vagy ahol/ahogy tud? És mi a helyzet a WC-vel? Gondolom, a legtöbb helyen csak hideg víz van, ha van egyáltalán...

2013. jún. 10. 10:00
 1/3 anonim ***** válasza:
A forgalmasabb helyeken (Monte Rosa, Mont Blanc, Grossglockner stb.) érdemes nyáron előre fogalni, mert hatalmas tömegek lehetnek, és nem mindenhol engedik a földön alvást (volt hogy a padló is megtelt). Nem egyszer fordult már elő, hogy tovább kellett menni a következő házhoz, vagy pedig sátorban aludni, mert nem volt hely... Ad hoc túrázásnál praktikus vinni egy bivaksátrat...
2013. jún. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
És ha csak a földön jut hely, akkor is ugyanannyit kell fizetni, mintha ágyban aludnál?
2013. jún. 12. 00:13
 3/3 anonim ***** válasza:
én a saarbrücherhütte (remélem nem irtam el )aludtam montafonba található, 2538 méteren van ha jól emlékszem, a többi hely nem volt 2000 méter felett. Volt minden, tusolni is lehetett (3 euró pár perc) foglalni lehett ágy 22 euró, lager 16 euró. Nagyon hangulatosak ezek a helyek, én az az ember vagyok aki szeret tervezni foglalás nélkül sehova nem megyek.
2013. júl. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!