Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Miért jó vendégházban, apartma...

Miért jó vendégházban, apartmanban megszállni? Miért jobb, mint a szálloda vagy kemping? Miért választják ezt az emberek, van valami előnye más szállástípussal szemben?

Figyelt kérdés

2013. júl. 2. 14:17
 1/7 anonim válasza:
100%

Éjszakába/főbe Olcsóbb, csak ott ugye neked kell gondoskodni az ételről italról. Több mindent lehet csinálni, van udvar, terasz, ki lehet ülni, esetleg csak ti vagytok. Míg szállodában sok idegen van, van szoba takarítás...

Tehát szerintem azért, mert nyugodtabban lehet lenni, nincs idegen, magadnak kell kaját csinálnod, de nincs megszabva, hogy 9re lenn kell lenned reggelizni mert fél10ig van reggeli.

2013. júl. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%

Na igen, én egyszer voltam ilyen szállodás nyaraláson, utáltam is.

Mindig reggelire időbe kellett lemenni, sok idegenhez alkalmazkodni, akkor ugye nem mehettünk csak úgy ki a teraszra ha nyugira vágyunk meg ilyenek, és néha olyan kajákat csináltak ami vagy nem ízlett, vagy egyszerűen túl kevés volt.

Én jobban szeretem az ilyen apartmanokat, ott én magamról gondoskodok. Mi a párommal úgy csináljuk hogy aznap amikor lemegyünk akkor nagy bevásárlás, és több napra megfőzünk meg minden. Tudunk a kertbe grillezni mert van rá lehetőség, ha a szüleim jönnek akkor ő velük is eltudunk lenni mert a házba több kijárat van az udvar felé, és így nem zavarjuk egymást. Ha jön a húgom vagy a barátnőm testvére velük is el lehet lenni, van kint hely ahol tudunk röplabdázni vagy teniszezni, nyugodtan kiülhetünk a teraszra, és egyedül lehetünk, mert mi jobban szeretjük a csendet és nyugalmat. Arról nem is beszélve hogy dohányozni nyugodtan dohányozhatunk a teraszon is mert nem tiltja a szabályzat sem, és ha akarunk akkor akár bent is lehet a konyhába, mert a tulaj nagyon rugalmas nem szól érte, csak legyen rend utánunk és szellőztessünk ki.

2013. júl. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%

Sajnos a szállodák egyre rosszabbak. Nemrég voltam wellness szállodában egy éjszaka 100 euró felett volt (Magyarországon), a reggeli bosszantó (a pincérek állandóan elvitték a számukra üresnek talált dolgokat, így amikor elmentem cukorrért a teámat már nem találtam meg..), számomra kérdéses volt a zöldségek, felvágottak frissesége is. A szobák meg nem voltak szépek már, fakó szőnyeg, koszos ablak, törött tükör stb. Voltam apartmanban is ott nagyon szép volt minden és fele annyiba nem került. A szállodák manapság már egyre kevésbbé figyelnek a részletekre. Mondjuk én így is jól éreztem magam a szállodában, de elgondolkodtató az árkülönbség.

A kemping meg számomra kicsit furcsa 18-20 évesen jártam kempingbe haverokkal, én már öregnek érzem magam hozzá :)

2013. júl. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%

Az apartman/önálló ház azért jó mert olcsóbb mint a szálloda, a saját magad ura lehetsz. Ha a házhoz tartozik még udvar is akkor még jót is tesz a lelkednek ( főleg ha panelból szabadulsz ki) hogy szinte a "saját" udvarodon vagy és nem osztozkodsz senkivel.


A szálloda meg azért jó mert ott kiszolgálnak. Kényelmesen lazíthatsz.


Mi voltunk már szállodában is, meg önálló házban is ( amit csak mi használtunk).

Hát... megmondom őszintén azért jól éreztem magam a házban is. DE! Az nekem nem volt pihenés, mert ugyanúgy a családom körül kellett ugrálnom mint itthon. Reggelit, ebédet csinálnom, mosogatnom, pakolnom utánuk stb. OKé hogy vacsorázni már étterembe mentünk, no de akkor is..

A szállodában meg semmit nem kell csinálnom és én is ugyanúgy pihenhetek mint bárki más.

Szóval... én szálloda párti vagyok.

2013. júl. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
46%

Sajnos ahogy most szállásokat nézegetek, eleinte azon voltam, hogy a vendégházzal/ aprtmannal is megelégszünk mi, nem kell több tízezerért hotel. De pofátlanul sok pénzt elkérnek /fő/éj egy ilyenben is! És akkor ahogy már írták előttem is ugyanúgy takarítanod kell, mosogatni, főzni stb stb. És kiszámolva mindent nem jön ki olcsóbban mint egy alacsonyabb kategóriás félpanziós ellátású vagy reggelis hotel. :/

Így most latolgatom, hogy inkább fizetek akkor pár ezer forinttal többet, de akkor egy minőségibb helyre megyek, ahol nem kell igazából csak pihenni és mindent megcsinálnak helyetted, minthogy kicsivel (de nagyon minimálisan) olcsóbb hely és annyira retro, hogy tényleg csak aludni esel haza nyaralás alkalmával, mert nincs kedved ott lenni napközben, olyan lehangoló... :/

2013. júl. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
43%

5-ös!


Teljesen igazad van. Pofátlanul sokat elkérnek a házak bérléséért, és az esetek nagy többségében még olyan az egész látványa mintha a 70-es 80-as évekbe léptél volna vissza.

Megmondom őszintén nem vagyok egy nyavalygós ember de bizony volt már olyan hogy majdnem sírva fakadtam első döbbenetemben amikor megláttam a házat belülről hogy ezért képesek ennyi pénzt elkérni és gyakorlatilag nem kapok hozzá semmit azon kívül hogy ott aludhatok egy ágyon és főzőcskézhetek a konyhában ha épp van hozzá gusztusom...

És 100 ezer Ft-omba került az az 1 ház 1 hétre.


De egyébként ami normális ház és teljesen elfogadható kívül-belül az 20.000,-/éj/ház-nál kezdődik.


Most 4 csillagos szállodába megyünk félpanzióval és nem fog annyiba kerülni mint az utóbb említett normális ház...


Azért ez elgondolkodtató.


4-es voltam

2013. júl. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
45%
Így-így! 5-ös vagyok! Tegnap legalább 80 apartamant/vendégházat nézegettem végig egy oldalon...és teljesen felhúztam magam a végére -.-" Írtam néhány jobban kinézőnek, egyik visszaírt hogy van szabad hely, 20 ezer/éj... Hát x-eltem is egyből a levelét. Elmegy az ember 3 éjszakára..60 ezer. Még be is kell vásárolnia, hogy tudjon saját magának készíteni reggelit/ebédet/vacsorát. Nem vagyok kényes típus, nem esik nehezemre a házimunka, de ezek után el kell mosogatni, el kell takarítani. Plusz még az utazás is nagyon sokba kerül, mert nem a Balaton szomszédai vagyunk. Akkor már tartunk olyan saccolok 75 ezernél. De még nem vettünk egy fagyit se vagy egy kis emléktárgyat, nem ettünk különb kaját mint amit itthon főzök, nem vettünk belépőt se sehova. Nem mentünk el este inni esetleg vmi kis italt, vagy szórakozni. NAGYON DRÁGA!!! Ha z ember elhagy minden "luxust" (ami közel sem számít annak) akkor sem oldja meg 80 alatt, utazással együtt. És csak egy ezer éves lyukban száll meg. Tényleg érdemesebb rászánni még pár ezret és kinézni egy hotelnek vmilyen akciós ajánlatát vagy kupont keresgélni és oda elmenni, ahol minden nap kitakarítják a szép tiszta szobát, kiszolgálnak változatos étellel. Hogy mégse olyan érzésed legyen, hogy konyhás néni vagy a nyaralóban. Nagyon elveszik az ember kedvét a magánszemélyek ajánlatai. :(
2013. júl. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!