Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Lehetséges igényes hotelszobát...

Lehetséges igényes hotelszobát azonnal foglalni? Pl. Budapest belvárosban.

Figyelt kérdés

Korábban csak úgy voltam szállodában, hogy foglaltam előre kiválaszott helyen szobát.

De mi a helyzet akkor, ha nem tervezed be. Ott állsz az éjszaka közepén, pl. lekésted az utolso vonatodat, és szükséged van egy szobára a belvárosban? Be lehet menni akármelyik hotelbe és helyben fizetve szobát foglalni éjszakára? Vagy igy csak valami igénytelen helyen lehet probalkozni?

Köszi előre is.


2014. jan. 5. 22:24
 1/9 anonim ***** válasza:
9%
Persze hogy kiadják neked, boldogan! Listaáron, oszt' megtanulod mi a magyarok istene...
2014. jan. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom az első mitől ilyen pesszimista, de a valóságban nem ilyenek.

Igen, bármikor tudsz szobát bérelni ha úgy adódik.

Viszont van olyan, hogy bizonyos eseményeknél pl: virágkarnevál, szilveszter stb) telt házak vannak a szállodában, és ilyenkor előfordul, hogy nincs szabad szoba. Ha van szabad szoba akkor nyugodtan tudsz bérelni igényes szobát kérni, és nem fogják drágábban kiadni mint amennyi az ára lenne. Annyival drágább, hogy ha online foglalod akkor kis % lejön

2014. jan. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Persze, tényleg csak a legnagyobb nyaraláshoz köthető ünnepnapokon (Húsvét, Újév, Pünkösd) szokott teltház vagy ahhoz közeli állapot lenni.


Abban az elsőnek igaza van, hogy drágábban (30-40%-kal) fogod megkapni, mintha online foglaltad volna akár csak 2 nappal korábban, az utcáról besétálók mindig a legtöbbet fizetik.

2014. jan. 6. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok, két nappal? Két órával! Ha csak teheted ne sétálj be az utcáról hanem előbb foglald le online... ez nem repülő, gyakran lehet aznapra is foglalni online.


30-40%... hát persze. Duplája.

2014. jan. 6. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

kedves első.. Ne mond már hogy több mint 40%-al többe kerül a szoba ha nem online rendeled meg.

Pár hete Budapesten a Danubius hotelben szálltunk meg. Nem foglaltuk le előre, mert nem volt tervben a hotelben alvás.

2 személyre franciaágyas szobát 62 euróért vettünk ki 1 éjszakára.

Ha online fizettünk volna akkor 53 euró lett volna. 15%-al lett csak drágább.. Azért ez nem 40- vagy annál több %..

2014. jan. 6. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hotelenként és országonként változó. Én Lisszabonban a helyben 180€-ba kerülő szobát 110-ért, Hágában a 130-as szobát 75-ért kaptam meg néhány nappal előre. Más helyeken jóval előrébb foglaltam, szóval passz az arányokról. Az aznapi foglalásokkal nekem nincs jó tapasztalatom, igaz olyat csak keletibb országokban próbáltam sikertelenül, mint Oroszo. és Kaukázus, ahol simán elképzelhető volt, hogy egyszerűen nem frissítették az e-maileket.
2014. jan. 6. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 lencsefőzelék ***** válasza:
Körutazásaimon sokszor előfordul, hogy nem foglalok előre, hanem ott szállok meg, ahol éppen rám esteledik. Sevillában egyszer 15 euróért aludtam, pedig amúgy 20 szokott lenni, ez amolyan last minute akció lehetett. Montenegróban egyszer 50 euró volt 2 éjszaka 2 főre, de volt már pl. 100 euró 1 éjszaka/2 fő is Olaszországban előre foglalva. Általában ugyanannyi szokott lenni, mintha foglaltam volna, sőt volt olyan itthon, hogy mivel nem volt előre foglalva, elengedték az ifát, úgyhogy emiatt olcsóbb volt. Persze főként nem elit szállodákról írtam, hanem inkább kisebb magánszállásokról, panziókról, de hotelekben is működik a módszer, Belgrádban pl. egy négycsillagosban aludtunk 80 euróért/2 fő.
2014. jan. 7. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Attól függ hol foglalod online aznapra, mert vannak ám különbségek ott is, de tény, hogy aznapra komoly árat számítanak fel sok helyen. Ahol én foglalok ott aznapra is a legkedvezőbb ár van a listaárhoz képest.
2014. jan. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha sehova nem tudsz menni és nem akarod az utcán tölteni az éjszakát, a Maglódiba még mindig kimehetsz. Villamos késő este is jár és ott tesz le a szálló előtt. Nem luxuslakosztály, de van ágy és zuhanyzó, ami 1 éjszakára kibírható!
2014. jan. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!