Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Voltál már hostelben?

Voltál már hostelben?

Figyelt kérdés
Mik a tapasztalataid? Hányan mentetek? Jól éreztétek magatokat benne? Én kettesben készülök menni valakivel.
2015. júl. 19. 21:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Voltam. 6-an mentunk es egy 6 agyas szobat talaltunk. Teljesen okes volt.
2015. júl. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Igen, sokszor: Amerikában, Londonban, Kölnben...

Mindig idegenekkel voltam együtt, sokszor koedukált szobában, de semmi gond nem volt. Sőt! Barátokat találtam, akikkel ott is mászkáltunk együtt. Néhányukkal azóta is tartjuk a kapcsolatot, és már meg is látogattuk egymást, vagy épp tervezzük.

2015. júl. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Egyébként leginkább a hazai tapasztalatokra lennék kíváncsi. Bár ketten mennénk, de jó lenne ha nem csupa tinivel kerülnénk össze, akik egy összeszokott barátai társaságot alkotnak. Gondolom az olcsósága miatt idősebbek is választják ezt a fajta szállást. Kort és nemet is írjatok - ezt elfelejtettem kiírni. Tévé szokott lenni legalább? Vagy net?
2015. júl. 19. 21:59
 4/18 anonim ***** válasza:

Amikor fiatal voltam, akkor szinte mindig Hostelbe mentünk. Utoljára 26 évesen voltam. Általában külön szobában voltunk, de volt olyan is, hogy közösben. Igazából sokat nem tudok mesélni, szinte csak aludni jártunk oda. Tv és net volt. Inkább fiatalok vannak olyan 18-30 évesek, de vannak idősebbek is.

33/N

2015. júl. 20. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Én ugyan csak külföldön voltam hostelben, de a legtöbb helyen 18 éven aluli nem is mehet oda (kivétel, hogy vannak néhol "családi szobák", ahova szülőkkel mehetnek gyerekek is - de egyedül nem).


Voltam már olyan helyen is, ahol maximum korhatár is meg volt szabva, de az USA volt, ahol ezek a hostelek nagyon drágák, és pont az a lényegük, hogy a fiataloknak adjanak segítséget. Azt hiszem, valami 35 éves korig lehetett oda menni, és az is meg volt szabva, hogy max. hány éjszakát egyhuzamban.

2015. júl. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Úgy vettem észre, hogy a környezetemben sokan idegenkednek attól, hogy hostelben szálljanak meg, ha belföldi nyaralásra készülnek. Egyedül talán senki nem menne, de kettesben is rizikósnak tartják, félnek az elszigeteltségtől, hogy nem tudnának ismerkedni ha összeszokott társaságok mennek. Ami minket illet, kettesben is jól érezzük magunkat, de azért jó lenne másokkal is kommunikálni arra a kevés időre, még ha szétszórva is élnek az országban. Nem tudom Magyarországon ez mennyire sikerülne.
2015. júl. 21. 11:35
 7/18 anonim ***** válasza:
Magyarországról nem tudok nyilatkozni, de külföldön ezek az aggódások - az eddigi tapasztalataim alapján - teljességgel megalapozatlanok.
2015. júl. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Na igen, de a többségnek sajnos nem telik külföldi utazásra, nyaralásra, így kénytelen belföldön megtenni ezt, ha van rá módja. És még így is szerencsés, ha egyáltalán eljut valahova a nyáron ellentétben sokakkal, de azt a kevés napot sem remeteként szeretné átélni.
2015. júl. 21. 11:49
 9/18 anonim ***** válasza:
És ki szólta le a magyarországi utazást?? Ha küldöldön nem kell a remeteség miatt aggódni egy hostelben, akkor gondolom, hogy Magyarországon sem... csak ezt szerettem volna mondani.
2015. júl. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Ilyet senki nem állított rólad. De a külföld most nem érdekes, mivel hazai hostelekről van szó, főleg magyar szállóvendégek mentalitásáról, szokásairól. A belföldi tapasztalatok érdekelnek, de erről nem sokat tudtam meg.
2015. júl. 21. 14:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!