Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Lehet nem hivatalosan sátorozn...

Lehet nem hivatalosan sátorozni a Balaton körül?

Figyelt kérdés

Vasárnap szeretnénk indulni, azzal a céllal, hogy minél keesebből ússzuk meg a buciklitúrát.

Szerintetek ha egy rendőr észrevesz, vagy valaki bejelent (-mondjuk nem lakott területen szeretnénk sátorozni...), akkor megbüntethetnek?

Én (mi) azzal nyugdatgatjuk magunkat, hogy a Gellérthegyen nyugodt szívvel Koszovoitol Afgánig, mindenki letáborozik.

Vagy azoknak több joguk lett, vagy sz**rnak a rendőrök ilyenekre?

Értelmes válaszokat előre is köszönjük! :-)



2015. aug. 14. 08:12
 1/10 anonim ***** válasza:
Elvileg Magyarországon engedélyezett a vadkemping szóval bárhol satorozhattok ami nem magán terület.
2015. aug. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Na ez újdonság. Errol keresek valami jogszabályt, tehat nem illegális ahogy a kerdesembe irtam? :D
2015. aug. 14. 08:44
 3/10 anonim ***** válasza:
Van egy túra (olyan mint a kék túra) ami a Balaton környékén van. Az ilyen túrán is végig sátoroznak, szóval ha nem magánterület akkor lehet sátorozni. (na meg ha nem közterület)
2015. aug. 14. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
32%

Önmagában a kérdésed, miszerint felverheted-e a sátradat a közösség területén, azaz közterületen úgy, hogy ezzel nem zavarsz senkit, teljesen jogos.

Szerencsére magyarország még ott tart, hogy igen, bár ha észreyre több egyéni érdek ordítja közbe, hogy fizess mindenért.


A kérdésed ott siklott félre, és ne haragudj, ha beleverem az orrodat a magad okozta aljasságba, hogy elkezdtél átmenni köcsögbe az afgánozásoddal, behoztál egy ide nem illő szakmunkásgondolkodású mellékszálat. Félrement azzal a fajta intoleráns gondolkodással, amely méltatlan bármely utazóhoz, és méltatlan bármely tisztességes magyar emberhez.

2015. aug. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
41%

ezt komolyan gondoltad?


"(na meg ha nem közterület)"


hát bocs, de mi más lenne egy bármely terület, ha nem magán- vagy közterület?

2015. aug. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

4-es, bár igazad van, de nincs mit csodálkozni az intoleráns gondolkodáson, hiszen ez árad a médiából nap mint nap...


Kérdezőnek: a kérdés jó, engem is érdekelne a válasz :-) Bár lehet,hogy én besétálok a közeli rendőrörsre (és feladom magam :D) és megkérdezem, mi az álláspont erről hivatalosan?

2015. aug. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Na akkor jogilag, csak, hogy megkíméljétek magatokat attól, hogy feleslegesen besétáljatok...


A szabálysértési törvény rendelkezik egy olyan szabálysértésről, hogy életvitelszerű közterületen tartózkodás szabályainak megsértése. A jogszabály szerint ott tilos a tartózkodás ami világörökségi terüeltben k minősül, illetve amit az adott önkormányzat védettnek jelöl ki és ezt helyi rendeletben szabályozza. Viszont a szabálysértés csak akkor valósul meg ha a rendőr felhívására (csak rendőr tehát pl. egy közterület-felügyelő felhívása nem) a területet nem hagyja el. Ilyenkor szabálysértési bírság szabható ki amelynek összege 5000-50000 Ft között van.


Szóval a világörökségi területet könnyű kizárni, a helyi rendeleteket pedig minden önkormányzat honlapján közzé kell tenni.


Érdekes módon ugyanez a szabály vonatkozik a hajléktalanokra is.


Személyes megjegyzés a kérdésfelvetés jó, de nem értem miért kellett a menekültkérdést ide keverni...

2015. aug. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Köszönjük :-) Akkor nem sétálok :-) (6-os)
2015. aug. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, akkor minden rendben lesz.. 😃

A 4-hez még annyit fűznék, hogy nem nagyon értem miért pont Budapest egyik közlátványosságának közepén kell átmeneti szállást találni....

Nem vagyok szakmunkásgondolkodású, mert nem szakmumkás a képesítésem... :-)

És a menekűltek 80%-val nincs gondom, de azért vannak ő hát igen...

És amúgy is, ha tisztességes magyar vagyok, akkor nem Örülök annak, hogy Magyarország, mint a mixelt gyümőlcsturmix olyan vegyes ország (=bocs az offért).

Még egyszer köszönöm a válaszoat! :D

2015. aug. 14. 13:52
 10/10 A kérdező kommentje:

A 7-nek irom, hogy azert irtam amenekultekrol, mert csak őket lattam sátorozni a varos szívébe, es nem tudtam eldönteni hogy engedélyezett a vadkemping, vagy csak kenyszerhelyzet nékik...

Es veletlenul telefonról nyomtam a felig hasznosra Bocsi.. 😞

2015. aug. 14. 13:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!