Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Hogyan kell szállodába fizetni?

Hogyan kell szállodába fizetni?

Figyelt kérdés
Tegyük fel hogy lefoglalom a szállást. Odaérkezünk, akkor kell fizetni mikor odaértünk? vagy akkor mikor már elmegyünk onnan?
2015. szept. 24. 15:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Amikor elmentek. Ilyenkor lehet rendezni a fogyasztásokat is.
2015. szept. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
és kell foglalót fizetni mikor lefoglalom?
2015. szept. 24. 16:01
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem mindig, szállása válogatja, hogy kér-e előre foglalót vagy sem.

Amúgy én már voltam olyan szállodában, ahol előre kellett fizetni, Szegeden, gondolom a sok nem fizető keleti vendég miatt :)

2015. szept. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha csak 1-2 nappal korábban foglalod le, akkor nem kell foglaló. Csúcsszezonban meg általában kell.
2015. szept. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A szállástól is függ, hogy mi náluk a szokás.

Voltam olyan fogadóban, ahol első nap kifizettük a teljes díjat, aztán amit azon felül fogyasztottunk azt mindig rendeztük kp-ban.

3-4* vagy afeletti hotelekben általában távozáskor szokás fizetni, foglalót főleg nyári és ünnepi szezonban kérhetnek, mert akkor általában teltház van a jobb helyeken.

2015. szept. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Megérkezéskor kérhetnek hitelkártyát és rakhatnak foglalót rá. Fizetni lehet előrre is, illetve távozáskor is.
2015. szept. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Még nem jártam olyan helyen, ahol utólag fogadta volna el a fogadós a pénzt. Mindig előre kellett fizetni.

Ennek az az oka, hogy a fogadósok bizalmatlan emberek, és láttak egy, s mást, az utolsó nap meglógó lókötőket, és egyéb csirkefogókat is. Tehát előre kell fizetned.

2015. szept. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Utolsó. Nem mindenütt. Nem jártam még olyan helyen, ahol előre kellett volna fizetni. Sem Mo-on, sem külföldön. Max zároltak kártyán.
2015. szept. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat apartmanban voltam már pár helyen ott előre kellett fizetni
2015. szept. 25. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!