Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Ti mit tennétek a helyemben?...

Ti mit tennétek a helyemben? (couchsurfing)

Figyelt kérdés

Az van, hogy én még kb egy éve regisztráltam az oldalra, de csak azért, hogy megnézzem, bizonyos helyeken milyen emberek adják ki a kanapéjukat... Aztán teljesen elfelejtettem, hogy regisztrálva vagyok. Erre ma reggelre kaptam egy e-mailt (az első ilyet), hogy 2 olasz fiú február elején szeretne 2 napig nálam megszállni. (Khmm.... neeeem, az olaszok még véletlenül sem az eseteim.) Ezzel csak egy gond van. Egy 17 (és fél) éves lány vagyok, aki az anyjával él, és suliba jár. Na jó, ez igazából 3 gond. Anyumnak viccesen felhoztam a témát, hogy mit szólna hozzá, ha... Azt hittem, nemet mond, erre kiderült, hogy ő tökre benne lenne, felőle jöhetnek a fiúk. Szóval én tök szívesen igent mondanék nekik, csak.... nem is tudom, hogy mondjam, hogy ne hangozzon hülyén. Na jó, ezt csak hülyén tudom megfogalmazni. Úgymond "féltem" őket anyumtól. Úgy értem, hogy nem vagyok benne biztos, hogy anyum díjazná, ha hajnalban esnének be (bár... anyum éjszakás, úgyhogy nem biztos, hogy észrevenné), vagy ha addig nekünk egy szobában, egy ágyban kéne aludnunk. Meg nem tudom, mire számítanak. A regisztrációkor azt adtam meg, hogy egy 18 éves lány vagyok (mivel kevesebbet nem lehetett írni), és ezt ugyan nem írtam le (ki sincs töltve a profilom), de szerintem arra számítanak, hogy egyedül élek. Erre kiderül, hogy anyummal.


Szerintetek? Ti mit csinálnátok a helyemben?


Amúgy van itt mégegy dolog.... szociális fóbia. Nem tudom, mennyire tudnám elengedni magam két idegen térsaságában. Habár tudok angolul, félek, hogy nem igen tudnék velük beszélgetni. Bár csak két napról van szó, és az utazás az életem, mindennél jobban élvezem, és ez is egy ehhez hasonló szitu, csak itthon.


Kérlek segítsetek, írjatok tanácsokat!



2016. jan. 21. 21:55
 1/3 anonim ***** válasza:
76%
Fogadd őket!!!! Nagyon jo fejek az olaszok, es két nap az semmi, legalább meg ismersz két uj embert! :)
2016. jan. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
36%

Te valamit nagyon nem értesz. couchsurfing lényege az, hogy ha regisztrál valaki akkor biztosít szállást az utazóknak ingyen. Semmi mást csak egy kanapét.

Itt sok esetben nem várnak barátkozást, sem dumát, csak egy kanapét, vagy matracot, ahová leteszik a fejüket és alszanak. Sokan este érkeznek, bemutatkoznak, esetleg pár mondat erejéig egy kis beszéd, majd jó éjszakát és alvás. Legtöbben már másnap tovább is állnak.

Legtöbben korán reggel mennek városnézésre vagy továbbállnak.

Mindenesetre nem árt ha felvilágosítod őket, hogy szülőkkel élsz, mert sok utazó nem szeret olyan szálláson lenni ahol többen vannak..

2016. jan. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. :)


#1: Igen, én is imádom őket. Szerelmeim. :D Meg már csak a levél alapján, amit írtak, naaaaaagyon jófejnek tűnnek. Meg segíthetnének az olasz kiejtésem javításán. :D (nemrég kezdtem el olaszul tanulni)


#2: Igen, tudom, hogy sokan ilyenek. :) De a levélben, amit küldtek, írták, hogy örülnének, ha tudnánk együtt lógni egy kicsit és "olcsó sört" inni, miközben a borzalmas gitártudásukkal szórakoztatnának. :D

2016. jan. 21. 22:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!