Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Mi alapján keressek szállást...

Mi alapján keressek szállást (kérlek írjatok minél több szempontot)? Milyen a jó szállás?

Figyelt kérdés

2016. máj. 1. 21:09
 1/8 anonim válasza:
Ha az interneten akarsz szállást foglalni, akkor fontos, hogy megbízható oldalon foglalj (pl.: [link] , booking.com ), és ne egy kamu reklámnak dőlj be. Ha tengerre mész akkor szerintem fontos, hogy milyen messze van a tenger, hogy ne kelljen autóba ülni, hogy lemenj csobbani. És természetesen az ára.
2016. máj. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mi mindig a booking.com oldalon foglalunk szállást, mert eddig minden szállásunk olyan volt amit kinéztünk.

Elolvassuk a leírását, megnézem a képeket de a legfontosabb, hogy mindig elolvasom a már ott járt vendégek negatív véleményüket. Ezek alapján választom ki.

Pl: Ha 30 vendégből akik írtak vélemény, 12-en ugyanazt a hibát, panaszt írják le, akkor a szállás már nem érdekel.

De vannak negatív vélemények amikkel nem foglalkozom.

Pl: Van aki azért panaszkodik mert nincs wifi, vagy akadozik. Ez nekem nem negatív mert nyaraláskor a legkisebb gondom a wifi hozzáférése.

Vannak akik azért panaszkodnak mert mondjuk koszos a szoba, nem takarítják, koszosak az ágyneműk stb.

Ez már nálam is kizáró ok. Főleg akkor ha drága szállást akarok foglalni.

Vannak akik azért panaszkodnak mert "hangos" a légkondi. Nos, minket ez nem zavar, mert nyaraláskor annyit mászkálunk, hogy estére annyira kimerülünk, hogy ágyba esünk, és már alszunk is.

szóval olvasni kell mások negatív/ pozitív leírását, majd mérlegelni, hogy neked mi fér bele és mi nem.

2016. máj. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Kinek mi a jó?

Ez elég változó.

Ár

Hol helyezkedik el (városközpont vagy kint a világvégén)

Attól is függ, hogy hova mész, miért mész oda, akarsz-e mászkálni.

Pl. konferenciára mész, akkor jó, ha az ülések közelében van a szállásod, ne kelljen sokat utazni.

Legyen-e benne wellness, konditerem. Vagy ez neked nem fontos. Legyen reggeli. Ne legyen. Legyen apartman kis konyhával. Stb.

booking.com-on szoktunk foglalni, legtöbb esetben díjtalanul le is mondhatók

Vannak vélemények is.

2016. máj. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Sokat utazom (legnagyobb hobbim), de nincsenek általában nagy igényeim a szállást illetően, úgyis csak aludni esek oda be általában, nem azért utazom, hogy pihenjek, arra képtelen vagyok :) Legtöbbször igyekszem couchsurfinggel utazni, a legjobb emlékeim mindig azok, ahol helyiek szemszögén keresztül tapasztalom meg a helyet, és olyan helyekre is eljutottam, ahová magamtól sosem tudtam volna.


Van persze olyan is, hogy szállást keresek az adott helyen, általában a booking.com-on keresztül. Számomra ami fontos, az az ár-érték arány, a megközelíthetőség és a visszajelzések/kommentek. Nem zavar, ha nincs reggeli, ha zajosabb (jó alvó vagyok), ha nincs wellness (számomra a wellnessezés felér egy fogorvosi vizittel, utóbbit még talán jobban is élvezném), ha nincs wifi (amúgy sem netezek nyaralás közben, csak azért van nálam mobil, hogy vészgóhelyzet esetén el lehessen érni/tudjak telefonálni, ill. fényképezni és térképet használni, ha kell), de például zavarna a kosz, vagy ha kötött időre kell visszaérni (pl éjfélkor zár a recepció és nincs éjjelnappali porta/kulcs).

2016. máj. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Elhelyezkedés és ár. Nálam ez a két legfontosabb szempont. És bizony a wifi is jól szokott jönni. Időjárás, térkép, helyi menetrendek, ezeknek mind utána lehet nézni, ha van neted és könnyen meg tudod szervezni a másnapi kirándulást. Úgyhogy, nálam ez is szempont, bár nem mérvadó.
2016. máj. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 gyilki válasza:
az a jó szállás ami neked megfelel!
2016. máj. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Bé.Gabi válasza:

Nagyon jó szempontokat olvastam a többi válaszadótól. De talán ez az oldal segít teljesen testközelből megnézni, hogy Neked melyik a legmegfelelőbb.


TripAdvisor

2016. máj. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Booking.hu, szallas.hu. Én mindíg így találtam meg a megfelelö szállást. Beírom a helység nevét és kiadja akár emelkedő árban!
2016. máj. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!