Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Nem túl kockázatos már most...

Nem túl kockázatos már most lefoglalni a szállást júliusra?

Figyelt kérdés

Eddig halogattam, mert mindig úgy szoktuk, hogy előtte 2-3 héttel, időjárást figyelve és így mindig bejött a jó idő és hely is volt. ( apartman, 2 csillagos szálloda)


Most 3 csillagos part menti hotelt választottunk, és tegnap ahogy meglestem megint, láttam, hogy július eleje kivételével teltház. Gyorsan foglalni kellett, még július 8 körül sem rossz időpont, bár a közepe és vége fele szerettünk volna menni..


Nagyon aggódok az időjárás miatt, zsákbamacska eléggé.


2016. máj. 21. 11:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Inkàbb mar majdnem keső. Nekem mindig àprilis vègèig megvan hogy hova megyünk augusztusban.
2016. máj. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
hmm :D akkor lehet, hogy azért volt mindig hely 2-3 héttel azelőtt ,mert gagyibb szállodák voltak alig vendégekkel
2016. máj. 21. 11:32
 3/8 anonim ***** válasza:

Az időjárást a meteorológusok is max 1 - 1,5 -el előre jósolják meg "biztonsággal", és sokszor az sem jön be.

Egy normális, igényes szállásra pedig főszezonban már egy hónappal előre sincs hely.


Én már április első felében lefoglaltam a szállást június utolsó hetére.

Ráadásul egy normális helyen a foglalt időpont előtt egy héttel még gond nélkül le lehet mondani a foglalást.

2016. máj. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 aHermann ***** válasza:

Szia!

Mi mondjuk elég extrémek vagyunk, de én pl. idén nyárra tavaly (augusztusban, novemberben) foglaltam. Sok helyen előfoglalási kedvezmények vannak az év elején. A jobb helyek belföldön is hamar elkelnek.

Így egyrészt mindig kapunk előfoglalási kedvezményt, kiválaszthatom a megfelelő szobát (akár pontos szobaszámra), simán körülnézhetek a programokra (belépők, nyitva tartás, érdeklődési kör, rossz időre, stb).


Az időjárással nem foglalkozom, mert így akkor soha nem mennénk sehova... Mostanában már alig néhány napra előre mondják meg jó eséllyel.

"Nincs rossz idő, csak rossz öltözködés."

Szikrázó napsütésben voltunk Londonban, míg hóesésben és hidegben Madridban.

Az eső kellemetlen, de múzeumozni, fürdőzni esőben is lehet.


Az utóbbi időben mindig esősebb időt fogtunk ki utazáskor. Viszont a nekünk bevált belföldi szállodába már márciusra betelik az egész nyár (tavaly januárban már csak néhány szoba volt júliusra). Pont az egyetlen rossz idős héten voltunk tavaly nyaralni, de elmentünk nézelődni. A gyerekek élvezték.


Mi 3 kicsi gyerekkel utazunk, így felkészülünk, de a gyerekek előtt is jó pár hónappal előbb foglaltam, így mindent kényelmesen el tudok intézni. Ha váratlan dolog történik van idő intézkedni (pl. módosítottak egy repülőjáratot, így a szállást is változtatni kellett).


Mindent magunk csinálunk, nem irodázok.

2016. máj. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 aHermann ***** válasza:

Ja még annyit, hogy külföldön vannak olyan szállások, amik évekre előre le vannak foglalva...


Már én is nézelődök jövőre, és bizony találtam nem egy helyet Európán belül délen és északon is, ahol 2017 nyara már majdnem tele van.

2016. máj. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Főszezonra? Ne viccelj.
2016. máj. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az időjárás kb egy héttel előtte is zsákbamacska.
2016. máj. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Tavaly az utolsó pillanatra hagytuk (Balaton), és még bőven volt miből választanunk. Nyilván ami olcsó és jó, az hamar elkel, ami marad az a jó és drága, meg az olcsó de ratyi. De valamit valamiért.
2016. máj. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!