Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Ha a fogadó 2 nappal a nyaralá...

Ha a fogadó 2 nappal a nyaralás előtt lemondja a szállást, semmilyen kötelezettsége nincs?

Figyelt kérdés

Áprilisban foglaltam a szállás.hu-n keresztül Miskolctapolcára 2 éjszakára félpanzióval. 2 nappal indulás előtt felhívtak, hogy sajnos technikai probléma van 3 szobájukban (a 19-ből), és hogy nem tudunk menni. Felajánlott helyette egy vendégházat, hogy ott tudunk aludni, náluk meg enni. Ezt nem fogadtam el. Lett volna hasonló fogadó, de az 15ezerrel drágább, és nem akarták kifizetni a különbséget. A szállás.hu ügyintézőivel is egész nap telefonáltam, meg a fogadóval is, és délutánra mégiscsak belementek, hogy kifizetik a különbséget. De addigra elfogyott mindenhol a szabad hely.

Őket elvileg szerződés köti, a szállás.hu ASZF tartalmazza, hogy kötelessége biztosítani legalább olyan színvonalú szállást.


Így nem megyünk nyaralni, amire április óta készülünk. 3-an mentünk volna, 4 éves fiunkkal.

És úgy váltam el mindegyiktől, hogy nagyon sajnálják. Téynleg ennyi????? Nekik nincs semmiféle kötelezettségük? Ha én mondtam volna le 2 nappal korábban rajtam behajtják a teljes összeget, nekik meg ennyi? Hogy sajnálják????


És mit lehet tenni? Nyilván perre nem megyek, mert az évekig tart, és ki tudja, mi a vége.

De mást nem lehet tenni??? Holott feketén-fehéren ott van, hogy mit kellett volna tenniük, és nem tették meg.



2017. júl. 18. 15:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
89%
Ok ajanlottak masik helyet, ami neked semmi plusz koltseget nem okozott volna az irasod alapjan. Nemet mondtal, es dragabb helyet akartal kihisztizni. Ezek utan onalunk meg milyen kotelesseget emlegetsz? A sajat "nem"-ed miatt nem nyaraltok. Nem a szallas miatt.
2017. júl. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

De egy rosszabbat ajánlottak, amit nem lehetett volna.

Az is szerepel az ASZF-ben, hogy legalább olyan minőséget kell, mint az övék.

Na az lett volna több, de azt nem akarták fizetni.

2017. júl. 18. 16:08
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Ajànlottak egy helyet, nemet mondtàl rà. Innentől a részedről reklamàciónak, felháborodàsnak nincs helye.
2017. júl. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Teljesítették az összes kötelezettségüket. Most azért nézd már a másik oldalról a dolgot. Bejött egy gigszer a hisztis vendégnek meg nem jó amit ajánlanak és egy 15 ezerrel drágábbat akar kizsarolni.
2017. júl. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Nem akarom kizsarolni.


De azért nem hiszem, hogy egy 3 csillagos fogadó helyett egy vendégház megfelelő lenne.

Akkor írom nevekkel, hogy lássátok. A Tapolca fogadóba foglaltam ugye napi 2 étkezéssel. Ehhez képest a Simon vendéghazat ajánlotta, ahol ugye nincs étkezés biztosítva, Úgyhogy "járjunk át" hozzájuk.


Azért ezt ti sem gndoljátok, hogy rendben van. Nem tudom, ti belementetek volna.

És mint írtam az ASZF-ben le van írva, hogy KÖTELESSEGE MINIMUM UGYANOLYAN minőségű szállást biztosítania.

Az Aranykorona lett volna a másik, ami azt gondolom hasonló színvonal.


Azért Nehogy már én legyek a rossz, mert lefoglalok egy szállást, amit 2 nappal indulás előtt akarnak módosítani, és helyette nem megyek egy rosszabba.

Ha ellátás nélkülit akartam volna, akkor apartmant keresek. Ha már el kell indulnom a szállásról kajálni, akkor meg akarhova mehetek.

2017. júl. 18. 17:02
 6/19 anonim ***** válasza:
Ugy csinalsz mintha a Hilton helyett a hid aljat ajanlottak volna, holott ugyanugy biztositottak a szallast es az etkezest (azert egy 3 csillagos panzioban max. egy tiszta agy meg egy toleralhato szoba van, ezt alulmulni nehez lenne). Teljesitettek a kotelesseguket, neked nem kell. Akkor mit csinaljanak?
2017. júl. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

"biztositottak a szallast es az etkezest"


De nem egy helyen. Nem véletlenül foglaltam olyan szállást, ahol van étkezés. Ha nem lett volna fontos, aparmanba megyek, és minden alkalommal máshol eszek.


Na mindegy.

Eddig sem nyaraltunk, ez lett volna az első. Ezután sem fogok. Főleg nem neten foglalva.

Mert ezzel az erővel tökmindegy, mit szeretnék, mitfoglalok, majd más eldönti mi lesz. Hát kösz nem.

2017. júl. 18. 17:21
 8/19 anonim ***** válasza:

"De nem egy helyen."

Mert hol van az leírva hogy egy helyen kell lenni a kettőnek?

2017. júl. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Miért? Neked a félpanziós ellátás egy szállásfoglalásnál azt jelenti, hogy majd a város másik pontján étkezel?
2017. júl. 18. 17:53
 10/19 anonim ***** válasza:
Ha nem tetszik visszakéred a lóvét és otthon maradsz. Felajánlottak valamit nem fogadod el. Ennyi. Azt hiába várod hogy befizessen a konkurenciához dupla annyiért.
2017. júl. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!