Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Lefoglaltam egy apartmant,...

Lefoglaltam egy apartmant, nem mentem el, és igénylik a pénzt?

Figyelt kérdés
HAli! lefoglaltam egy apartmant, viszont indulás előtti nap szakadt az eső, és a további 3 napra is viharos időt mondott. Előre nem fizettem egy forintot se. Telefonon hívtam őket, hogy nem fogok menni, vissz akarom mondani, viszont mondták, hogy nem lehetséges stb. Nem is mentem el,m majd rá másfél hétre jött egy levél, melyben 30 ezer forintot követelnek. Nem törődtem vele, kidobtam. most 4-5 napja jött mégegy levél, melyben levan írva, hogy utolsó felszólítás, 2 munkanapon belül utaljak nekik 30 ezret, különben feljelentenek, és fizethetek 140 ezer forintos ügyvédi költséget stb. Tudják a lakcímem, a személyi igazolvány számom, a nevem. Tehetnek valamit? A levél semmi hivatalos nem volt egyik sem, és nem is ajánlott volt. Valóban feljelenthetnek? És ha igen mire számíthatok?

2017. aug. 31. 15:01
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Igen, tehetnek. Àtadjàk behajtócègnek, es 140-et perkalhatsz. 1-2 nappal előtte nem lehet lemondani dìj nèlkül.
2017. aug. 31. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

Ha lefoglaltad a szállást és megadtad az adataidat, az ráutaló magatartással való szerződéskötésnek minősülhet - legalábbis ha volt módod megismerni előre a szerződéses feltételeket. Nem tudom, kinek kell ilyenkor bizonyítania, de ha a szàllásadó tudja bizonyítani az igazát, akkor drága kőr lesz ez.


Mindazonáltal javaslom, hogy a bíróság helyett menjetek az illetékes békéltető testülethez, az olcsóbb.

2017. aug. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hol foglaltad le? A foglalási/lemondási feltételek meg voltak adva?
2017. aug. 31. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

inkabb fizesd ki, minek erolkodsz?

elhiszem hogy 30 sok penz de ezt te qrtad el

megtanulod a lecket es maskor jobban figyelsz

minden szalls, motel, hotel, bungalo, stb a vilag szinte osszes orszagaban felszamol bizonyos osszeget, ha a lemondast x napon belul teszed meg

ez a szabaly e szerint kell jatszani

mindegy hogy eso, ho, betegseg, stb, ha nem ertesited oket idoben hogy nem mesz, akkor joguk van behajtani rajtad, altalaban az elso ejszaka arat, amennyiben ez a szabalyzat irasban tudatva volt veled, ami valszeg volt, ugyanis a weboldalukon, a foglalasi emailben ezeket altalaban szoktak kozolni, hiaba ha kisbetus resz, de ha ott van akkor nincs menekves :(

2017. aug. 31. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
a vége az lesz hogy kifizeted, az már te döntésed hogy 30E vagy 140E lesz.
2017. aug. 31. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"lefoglaltam egy apartmant, viszont indulás előtti nap szakadt az eső..."


...és nekik mi közük van az időjáráshoz??!

Remélem, hogy az ilyen link lényeket jól megtanítják a büntetéssel arra, hogy a szerződéseket illik betartani.

2017. aug. 31. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
A vevőnek mindig igaza van
2017. szept. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak, hogy itt nincsen "vevő", hiszen nem fizetett a kérdező.

Itt csak egy szélhámos van, aki csak azt a látszatot keltette a foglalással, hogy fizet.

De kiderült, hogy egy link alak.

2017. szept. 5. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Kovács János Szal. válasza:

Amikor foglaltál, akkor fel voltak tüntetve a lemondási feltételek. Ha mégsem jelentél meg, akkor a lemondási feltételekben foglaltak szerinti összeggel tartozol, jobb szállodáknál ez egy éjszaka díja, amúgy meglehetősen egyedi. A legtöbb helyen bankkártyát kérnek a foglaláshoz biztosítékként. Ha nem kértek, akkor van esély, hogy nem hajtják be, de sosem lehet tudni.


Leírhatnád, hogy Magyarországon fogélaltál-e és végül mi lett az ügyből.

2017. okt. 17. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!