Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Szállás lemondás?

HbOi kérdése:

Szállás lemondás?

Figyelt kérdés
Egy olyan kérdésem lenne, hogy foglaltam egy szállást a Bookingon keresztül, ingyenes lemondasom van, viszont ha én lemondom, akkor az előleget amit zaroltak azt vissza kapom vagy az elveszik?

2019. márc. 13. 14:36
 1/3 anonim ***** válasza:

A foglaláskor olvashattad a feltételeket. Ha olyan szállást foglaltál, ahol adott időpontig ingyen lemondható, akkor nem zároltak semmit, és addig lemondható. Ha utána vagy, vagy pedig egyéb feltételek voltak, akkor azt ki kell fizetned.

Van például olcsóbb un. vissza ne m térítendő szállás. Ha ilyenen foglaltál mondjuk két hetet, akkor az kifizetendő azonnal és semmit se kapsz vissza,

A Bookingon ezek elég pontosan le vannak írva.

2019. márc. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem, adott idő pontig le tudom mondani, apr 27, viszont 50%-át le zaroltak az összegnek, tehát azért nem mertem úgy hirtelen lemondani, mivel nem tudtam hogy ha ingyenesen lemondhatom apr 27.-ig, és ha le is mondom, akkor vissza kapom e a zárolt összeget, tehát a szállás 100%-os árának a felét.
2019. márc. 13. 21:27
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem szoktak zárolni semmit az ingyenes határidőig. Tehát olvasd el még egyszer figyelmesen a feltételeket. Gyanítom, a zárolt összeg attól zárolt, hogy azt mindenképpen fizetni kell. Ha mégsem, előbb írj a Booking.com csapatnak, és kérj magyarázatot. Egyidejűleg szólítsd fel őket a zárolás azonnali feloldására (nem teszik meg, de akkor is - feltéve, hogy tényleg nem szerepel a feltételek között).
2019. márc. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!