Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lehetséges az, hogy a tulajdon...

Lehetséges az, hogy a tulajdonomban lévő ingatlanra jelzálog hitel lenne felvéve, de ebben a hitelben én nem lennék adóstárs?

Figyelt kérdés

Lehetséges az, hogy a tulajdonomban lévő ingatlanra jelzálog hitel lenne felvéve, de ebben a hitelben én nem lennék adóstárs?


Fordítva is kérdés:

Lehet úgy valaki adóstárs egy jelzáloghitelnél (végig fix kamatozású lakáshitel), hogy nem tulajdonos az ingatlanban, amire a hitel fel lenne véve?


Köszi!



2019. júl. 26. 15:16
 1/6 anonim ***** válasza:
53%
Persze
2019. júl. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Csak akkor, ha te beleegyezel. A tulajdonos nélkül nem lehet.
2019. júl. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Én beleegyeznék. Csak hallottam olyat is, h nem lehet hitelt felvenni egy ingatlanra, csak, ha az össze tulajdonos adóstárs lesz, belekerül a hitelbe.


Ugyan így fordítva, h nem lehet úgy hitelt felvenni, h ha a hitelfelvevő nem tulajdonos az ingatlanban.

2019. júl. 26. 17:58
 4/6 anonim ***** válasza:

De, lehet így hitelt felvenni.

A bankot nem érdekli, hogy kié az ingatlan, csak az, hogy legyen biztosíték, ha az adós nem fizet.

Tehát neked (vagyis a tulajdonosnak) hozzá kell ehhez járulnia.

Itt csak aláírásról van szó, nem kell semmiféle jövedelmet vagy bármi egyebet igazolni.

A 90-es években volt ez divat, amikor nagyüzemben beindult a hitelezés Magyarországon.

De sokan bele is buktak.

Akkor még nem tudták a hátulütőit, vagy nem gondoltak bele, vagy egyszerűen nem láttak előtte még rossz példát, és jóhiszeműek voltak.

Más világ volt.

Bár én nem buktam bele, mégis tanulok más kárán, az életbe' nem mennék bele, hogy az én házamra bárki hitelt vegyen fel. Bármi történhet, elveszíti a munkáját, baleset éri, és nem tud fizetni.

Akkor vagy én fizetek, hogy ne vigyék el a házam, vagy ha én sem tudok, akkor mehetek a híd alá.

Na nem.

Egy jóbarátom viszont hasonlóan járt, a testvére vette fel a hitelt, ő elment kezesnek. A testvér egy életművész, egy idő után nem fizetett. De mindig alkalmi munkákból élt, építőiparban dolgozott, ott amúgy sem divat a bejelentés. A bank elindította a végrehajtást, és a barátomtól valószínüleg élete végéig vonni fogják a testvére hitelét.

2019. júl. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Te leszel a jelzálogkötelezett, vagyis hozzájárulsz ahhoz, hogy az ingatlan a bankra szálljon át, ha bedől a hitel. Ehhez nem kell adósnak lenned, de ugyanúgy rizikót vállalsz - hasonló ez ahhoz, mintha kezes lennél, a bank téged fog keresni, ha valami gond van az adóssal. Aztán beperelheted az adóst, hogy téged miatta kár ért, de kétes egy ilyen helyzetben a behajthatóság.
2019. júl. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Adóstárs nem kell legyél de zálog kötelezett leszel. Egy fokkal azért jobb, mintha kezes lennél bizonyos szempontból, ugyanakkor végső soron mégis csak a te ingatlanod a fedezet.


Nálunk pl úgy van, hogy örökség miatt szüleim is tulajdonosok. Kellett hitel, így mi vagyunk párommal adós és adóstárs és a szülők csak zálog kötelezettek.

2019. júl. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!