Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha a devizaszámlámra utaltak...

Ha a devizaszámlámra utaltak forint (amit nem is nyitottam meg de valamiért bennevan a mobilos alkalmazásban a számlaszáma) akkor azt a pénzt hogy kapom meg?

Figyelt kérdés

A számlaszámomra küldték, viszont a végén 5000005-t irtam le mert az volt az első a listában az 51100005 helyett.


Utolag derült ki ez.


Nagyobb összegről van szó. Mit tehetek?



2019. júl. 31. 11:34
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Hát... szívhatod a fogadat, ugyanis a bank átkonvertálta az utalt összeget arra a devizára amiben az a számla vezetve van. Most át kell utalnod a forintos számládra ami megint konverzióval jár, szóval összesen buktál kb 3-6%-ot.


Ha tényleg nagy összegről van szó, akkor nyiss egy Revolut számlát, utald oda az összeget (deviza utalásnál nincs tranzakciós díj, viszont lehet hogy van más jellegű költség), ott konvertáld át (ingyen) és utald vissza a folyószámládra (ingyen). Ez mindennel együtt szerintem kb 1-1.5-et vesz igénybe és így megúszod a forintra konvertálás költségét és csak azt bukod amit már így is bebuktál + az utalás egyéb költségeit.


Ezt tényleg csak nagyobb összegnél célszerű megcsinálni, szerintem 1M alatt nincs nagy jelentősége.

2019. júl. 31. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!