Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Bank által lefoglalt újépítésű...

Bank által lefoglalt újépítésű, illetve újszerű lakásokat hogy/hol lehet megvenni olcsón?!

Figyelt kérdés
2010. júl. 12. 15:36
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem ezt valami belső körhöz tartozó emberkék veszik meg és adják tovább szép nagy haszonnal majd :)
2010. júl. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Apeh árverezési honlapján fent vannak a lefoglalt házak/lakások és egyéb dolgok...
2010. júl. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
0%
Ez a kérdés nagyon rossz kategóriában van.
2010. júl. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
off: ez miért a rossz kategória vajon ennek a kérdésnek?
2010. júl. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
45%

Hát azért, mert jóérzésű ember olyan helyre nem ír be ilyet, ahol a kétségbeesett adósok kérnek segítséget. Nem én kommenteltem az előzőt, de nekem is ez a véleményem.


Amúgy valószínű, hogy tényleg a belső körök nyerészkednek ezen.

A lakásárak most vannak egyébként a béka segge alatt, nem elég olcsó az neked?

2010. júl. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Tudod 77%, nagy zsidó vagyok. Szeretek nyerészkedni.
2010. júl. 16. 21:42
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Itt is jó a kérdés... sose lehet tudni ki olvassa :-D


A bankoknak "elvileg" árverezésre kellene bocsátaniuk a bent ragadt ingatlanokat, a tulajdonossal való egyezkedés, vagy megállapodás hiánya után.

Mivel a bankoknak nem érdekük, hogy ingatlanokat halmozzanak fel a "raktárjukban", pláne,hogy majd valamikor a ingatlan piacon egyesével sikerül értékesíteniük, nekik tőke kell, ezért készítenek egy ingatlan csomagot (portfóliót), ahol több bent ragadt ingatlan szerepel, és ezt értékesítik egy faktoring cégnek, aki majd rendelkezik vele. (Ez kb. akár egy ingatlanon jelent lévő tartozás 5%-a is lehet, amiért a bank átruházza az ingatlant)

Innentől kezdve a faktoring cég kezében az ügy, ők árverésre bocsáthatják egyenként, vagy értékesíthetik, vagy ahogy a jobb ingatlanoknál szokás "zárt körökből" már ott áll a vevő.

Nem tudom, hogy mi a szándékod, ha vásárolni akarsz, akkor javaslom hogy faktoring cégek után nyomozz, ha pedig nálad van zűr, akkor még beszélhetünk a lehetőségekről priviben.

Fontos tudni, hogy a végrehajtási joggal terhelt ingatlanokat, csak kizárólag készpénzért lehet megvenni, és az sem mindegy,hogy ki veszi meg (rokonsági viszony kizáró ok), mert a bankok hitelt nem adnak rá. Egyik sem. Tudom, mert ezzel is foglalkozom.

Ha valaki megveszi készpénzért, a "befürdött" tulajdonos számára idegen, akkor el kell telnie 5 évnek, hogy a bank hitelfedezeti értékként befogadja.


Remélem tudtam segíteni. :-D

2010. júl. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez így korrekt volt. Egyébként én csak vásárolnék.
2010. júl. 16. 23:02
 9/9 anonim válasza:
45%
OFF: latszik, zsido vagy... a "rosszkategoriaba" irt kerdes ide vezetheto vissza gondolom... Teged nem feltelek, ha zsido vagy, biztos beleutod az orrodat a bankok ugyeibe, s kozelengednek a tuzhoz...elvégre tietek az egész átverés-leszegényites biznisz...
2010. júl. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!