Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Nemrégiben az egyik családtagu...

Nemrégiben az egyik családtagunknak odaadtunk a szüleimmel egy vidéki házunkat amin hitel van és abban egyeztünk meg szóban, hogy kb.1 év alatt meg tudják venni hitelre, mert semelyikük nem felelt volna meg a bank szabályainak sem. Mit tegyek most?

Figyelt kérdés
Papírt nem írtunk, bejelentkezni nem jelentkeztek be, illetve az én nevemre fizetik a házat kb. 1,5 éve. Most ott állunk, hogy folyamatosan csúsznak a törlesztő részletek, megvenni még most sem tudják, mivel jelenleg sincs munkahelyük. A bank folyamatosan a munkahelyemen keres miattuk telefonon. Mit tehetek? Rakjam ki őket? Végül-is hajléktalanok nem lennének mivel ott a közelben van egy házuk, csak az valamivel rosszabb állapotban van. Kihez forduljak? Ők a bíróságot emlegetik, hogyha kirakom őket.de mivel bízonyítanak bármit is? Nekem az a ház nem kell, de nem fizethetem helyettük. Kérlek segítsetek nekem. Mit tehetek? Nem akarok bárlistás lenni. Sem elveszteni minden eddig összegyűjtött vagyonomat. Jah még valami ez a rokoni kapcsolat igazából semmi soha nem tartottuk a kapcsolatot, mielőtt valaki azt írná, hogy beszéljek velük. Előre is köszönöm a válaszokat!
2010. júl. 12. 16:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Jogialapjait nem ismerem a helyezetettben, így csak azt írom le amit én tennék.


Beszélnék velük, van két lehetöségük az egyik hogy befizetnek midnen elmaradást, és ide adnak egy havi törlesztőrészeletetnekem, és innentől kezdve mindig 1 hónappal előre fizzetnek, hogy ha esetleg még is beüt a krak akkor 1hónapig tudjam fizetni, és természetesen errő ügyvéd/közjegyző ellőt szerződést íratnék allá vellük. Ha ez nem tetszik nekik akkor van 2 hetük hogy kiköltözzenek, és befizzesék az elmaradásaikat. Ha ez nem sikerül akkor besétálnék a rendőrségre és feljelentést tennék ellenük mint illegállis lakásfoglalok. PONT Pénzhez így biztosan nem jutnék és házhoz is csak fél éven belül kb. de akkor ellenük eljárás indul stb. hát hogyh a ha megijednek a dolgtól. Am. meg mennyenek a biroságra és még is mit fogmondani? Hogy a szemét rokon nem hagya hogy ingyen lakjunk és ez nekünk rossz?


De ez csak az én fikcióm, a legjobb megoldás keresni egy ügyvédet kb. 10-20e ft elkér érte de ő elmondja a lehetőségeket, esetleg ír is nekik egy felszolóti levelet, hgoy az állataluk illegállisan elfoglalt ingatlant hagyák el.


Ne ilyedj meg töllük fel a fejjel és legyél kemény. :)

2010. júl. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát igen beszélni velük már próbáltam, de ne mmegyek vele semmire. Tehár várok még e hét péntekig és jön az ügyvéd ha azzal sem érek el semmit akkor pedig a rendőrség. Nem szeretem az ilyen ügyeket mert én is hivatalos helyen dolgozom, és ez nem tenne túl jó fényt a tekintélyemre. De úgy látszik, hogy jobb már nem lesz.
2010. júl. 12. 21:55
 3/4 anonim ***** válasza:

a hitel a tiéd, nem az övéké, vagyis te vagy érte felelős


jogilag: kirakhatod őket, nemigen lenne jogalapjuk perelni


etikus: kirakod őket és a pénzük nagy részét visszaadod, a többi a lakbér

2010. júl. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát végülis havi 13000 ft-ot fél évig fizettek utánna pedig, utánna pedig 25000ft-ot fizettek vagyis azt lelakták. Ugyhogy én nem nagyon adok neki vissza semmit. Meg hát volt idejük megvenni 1,5 év. Annyi időnek elégnek kelett volna lennie. Nem? Ha nem lenne rajta hitel nekik is adnám.
2010. júl. 13. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!