FED, nemzeti bankokról, pénzügyekről valaki?

Figyelt kérdés

Valaki segítsen legyen szíves.


Szóval vegyük az amerikai Szövetségi Tartalék Bankot. (FED)


Ennek szabad joga van pénzt nyomtatni. Elvileg magántulajdon, nem állami.


Hogy ha ő pénzt ad ki az USA-nak, akkor az USA cserébe állampapírt ad a FED-nek.


Ha a FED viszont állampapírt ad el, akkor pénzt kap az államtól cserébe.


Az így leesik, hogy ekkor a FED tud játszadozni az ország kamataival és hiteleivel úgy, hogy pénzt von ki vagy ad be a forgalomba.


Szóval valahol a FED az ország (USA) fellett áll. Mivel ő kezeli a pénzeket.


De nem értem, akkor ezen tranzakcióktól függetlenül tud sunyiba pénzt nyomtatni magának, amiről nem készül írás vagy mi?


Valaki magyarázza el legyen szíves, hogy ez hogyan is működik.


Kennedy miért akarta privatizálni? Mit kifogásolt?


Ha valaki elmondaná, hogy zajlik ez az egész, mert nem egészen értem, mi a trükk.


Vagy itt arról van szó, hogy akkor nyomtat pénzt, amikor akar, és ezt akkor adja az országnak amikor akarja, és ezért automatikusan állampapírokat kap cserébe?

Mert így akkor emel és csökkent kamatot & hiteleket amikor kedve tartja.


Mert így konkrétan, ha azt nézem, végtelen pénze van a FED-nek.


Valaki segítsen, mert szeretném megérteni.



2019. aug. 11. 17:01
 1/6 anonim ***** válasza:
74%

Miért nyomtatna a fed sunyiban MAGÁNAK pénzt?


A FED nem egy idióta borsodi romagyerek, aki annyit lát a világból, hogy "menjünk, nyomtassunk pénzt!".


A pénz mögött a fedezet a MUNKA.


Puszira nem adunk pénzt. Puszira nem nyomtatunk pénzt.

2019. aug. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Pedig úgy emlékszem, hogy Horthyék állítólag használták erre a Nemzeti Bankunkat, hogy ,,kamu" pénzt állítsanak elő.


Na de nem is ez a kérdés fő része.


Szeretném megérteni, hogy itt ez hogy működik, amit nagyjából igyekeztem leírni.

2019. aug. 11. 17:23
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát ez így eléggé kusza.

FED magántulajdon? A FED-ben részvényesek magántulajdonú bankok is, de ezek a részvények nem olyanok, mint amikkel a tőzsdén kereskednek, nem adhatók-vehetők és nem szereznek a részvényekkel tulajdon- és irányítási jogot. Az amerikai elnök jelöli a FED elnököt.

Mi az, hogy "sunyiba" pénzt nyomtat? Meg hogy "amikor kedve tartja"??

A jegybank jobb helyeken független a kormánytól (ezért is haragszik Trump rájuk, mert nem azt csinálják amit ő szeretne), feladata a fizetőeszköz értékének megőrzése. Ha "sunyiban", "amikor kedve tartja" nyomtatgatná a pénzt megállás nélkül, akkor elértéktelenedne a dollár.

2019. aug. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Tehát ha jól értem, nem jogi kötelessége az állam elképzeléseit szolgálni.


Odaáig értem, hogy pénzt bocsát ki, amit ugye a kereskedelmi bankok is tőle kapnak hitelre. Tehát valahogy a pénz kamatostul a Jegybank kasszájába vándorol.


De akkor a forgalomban lévő pénz is valakinek lehet a tartozása.


De még nekem mindig nem kristálytiszta.

2019. aug. 11. 18:17
 5/6 anonim válasza:

Annyi az egész,hogy a FED (de bármely jegybank is) kétféleképpen avatkozhat be a gazdasági folyamatokba.

1.Pénzt nyomtat ki és ezt "beáramoltatja","beönti" a gazdaságba-ezzel inflációt gerjeszt. Vagy:

2.Pénzt vesz ki a gazdaságból.Teszi ezt mindkét esetben az országa kereskedelmi bankjain keresztül.

2020. febr. 23. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Ezt nagyjából úgy képzeld el,mint amit az ember szív végez.Mi a szív feladata? Friss Vért pumpál az emberi szervezetbe.Nagyjából így,vagyis a jegybak által a kereskedelmi bankokon keresztül áramlik a pénz a gazdaságba. Így már érthető valamennyire?
2020. febr. 23. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!