Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diákhitelből vésztartalékot...

Diákhitelből vésztartalékot képezni?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, államilag finanszírozott szakon, és jelenleg a szüleim támogatnak. Fizetik a lakhatást, kaját, ruhát, sulival felmerülő költségeket szóval kb mint egy középiskolásnak.

Viszont engem ez aggaszt, kiszolgáltatottnak érzem magam.

Gyakorlatilag nincs félretett pénzem, mindig épp elég van amit 1-2-3 hétre kapok. Ha esetleg idő előtt elfogy akkor szólok és küldenek, adnak.

Ez eddig tök jó de félek, hogy mi van ha esetleg összeveszünk valamin vagy valami miatt nem akarnak tovább támogatni. Nem jellemző rájuk az ilyesmi, de jobb mindenre készülni.

Diákmunka lenne kézenfekvő, de az leginkább csak nyáron fér bele.

Szóval arra gondoltam, hogy felvenném egy összegben a diákhitelt amit bármire lehet költeni, ha jól tudom ez félévente 350 ezer forint, évi 2% kamattal.

Ezt befektetném valamibe amihez ha kell gyorsan hozzáférek de többet kamatozik mint a hitel.

Állampapír pluszra gondoltam, 5% körül van az éves hozam. Évente 5 napig pedig 100%-on vásárolják vissza, valamint nincs kamatadó mint korábban.

Aztán amint kivettem mondjuk 1 év után akkor a hitelt egy összegben visszafizetném és jó esetben párezer forint meg is maradna.

De az igazi célja az lenne, hogy egész évben lenne 3-400 ezer forintom amit ha kell feltudok használni. Ha mondjuk nem támogatnak tovább akkor is pár hónapig tudnám fizetni a lakhatást és a megélhetést amíg találok valami munkát amivel önálló lehetek.



2019. aug. 25. 21:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%
Mar volt ugyanez a kérdés, nem nem eri meg. Nem tudod kivenni egybe, vonnak le belőle es nem eri meg
2019. aug. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
100%
Mire vissza fizeted a 2% nem 2% lesz. De nem hülyeség ha van pénzed amihez bármikor hozzá tudsz nyúlni. Viszont vissza kell majd fizetned pár év múlva, többet mint plusz 2%.
2019. aug. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismerem a diákhitelt. Ha úgy van ahogy mondod (évi 2% hitel) akkor természetesen megéri felvenni még akkor is ha 100%, hogy a szüleid támogatni fognak a suli végéig.


A MÁP+ nem évi 5%-ot hoz, hanem ha benntartod az 5 éves futamidő végéig akkor olyan mintha évente 5%-ot kamatozott volna a pénzed. De sávosan emelkedik a kamat, úgyhogy az elején jóval kevesebb a haszon.


Ezzel együtt természtesen hasznod lesz rajta, FELTÉVE(!!!) ha a diákhitel ennyire egyszerű és ilyen alacsony a kamata.

2019. aug. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Igaz, ez 5 éves futamidőre szóló állampapír.

Viszont most néztem van fél éves magyar állampapír 2.5% éves hozammal, illetve van egyéves magyar állampapír 3% hozammal. Mindkettő fix kamatozású.

Ha jól értelmeztem a diákhitelre évi 2% a kamat, nem tudom miért lenne ez sokkal több mire visszafizetem?

Ha most veszek 350 ezerért egyéves állampapírt abból egy év múlva lesz 360500 forintom, a hitel összege pedig 357000 forint lesz. Ha egy év után egybe visszafizetem (előtörlesztem) a hitelt akkor elvileg még marad is 3500 forintom, de nem is ez a lényeges hanem, hogy egy évig volt 350000 forintnyi pénz amihez viszonylag rövid idő alatt hozzá tudtam volna férni.

Nem a 3500 forint nyereség miatt csinálnám ezt, mert azzal sokra nem mennék, hanem hogy legyen “saját” pénzem így ne legyek kiszolgáltatva a szüleimnek.

2019. aug. 25. 22:04
 5/15 A kérdező kommentje:

Továbbá most néztem, az állampapír plusznál valóban sávosan emelkedik a kamat, viszont az első félévben 3.5% a második félévben 4%, így évi 3.75%-kal számolhatunk. Azaz ha minimális költséggel ki lehet venni a pénzt egy év után akkor talán jobban járnék ezzel, mint az egyéves állampapírral ami 3%-ot hoz.

Mi lehet ezzel a gond? Nyilván egy államcsőd esetén nem fizetnek ki, de erre nagyon kicsi esélyt látok, a diákhitel kamata pedig eddig inkább csökkent mint növekedett volna.

2019. aug. 25. 22:10
 6/15 anonim ***** válasza:
Inkább dolgozz sili mellett, ennel feleslegesebb eladosodas nincs
2019. aug. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Valaki légyszíves vezesse le, hogy ez miért lenne eladósodás.

A felvett pénzre fizetek 2% kamatot, nekem meg fizetnek rá 3-3.75% kamatot. 1-1.75% kamat a különbség annyiból csak kijönnek a költségek. Bár mint írtam 5 napig nincs díja a kivétnek, azon az 5 napon kívül is csak 0.25%.

Amennyire tudom egybe elő lehet törleszteni a diákhitelt szinten plusz költségek nélkül.

Én nem találom a hibát a dologban, ezért kérem, hogy írjatok le.

Továbbra sem értem miért lenne rossz “üzlet” kapni valamire 3% körül és fizetni az eredeti összegre 2%-ot.

2019. aug. 26. 10:56
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
ez így elméletben gyönyörű szép de amit elköltöttél belőle akkor máris adósságod lesz
2019. aug. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

De pont erről van szó, hogy ideális esetben ebből egy forintot nem költök el.

Ahogy megjön a pénz vennék belőle állampapírt. Magamnak egy szelet csokit se vennék belőle.

Vésztartalék lenne, azaz ha a szüleim valami miatt nem akarnak tovább támogatni (nagyon kicsi erre az esély de előfordulhat) akkor legyen mihez nyúlnom.

Viszont ha nyugisan letelik az egy év, ugyanúgy támogatnak mint előtte akkor visszafizetem és 1-2 ezer forint talán még meg is marad.

Összegezve én ebből nem szeretnék költeni, és nem is a megmaradó 1-2 ezer forint miatt csinálnám, hanem hogy baj esetén legyen mihez nyúlni.

2019. aug. 26. 11:03
 10/15 anonim ***** válasza:
27%
vedd fel nyugodtan , remek lesz az áéletet adóssággal kezdeni
2019. aug. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!