Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakáshitel esetében ha a...

Lakáshitel esetében ha a 20%-os önerőt foglalóként átadom az eladónak, azt kötelező banki utalással végezni, vagy lehet készpénzben is, tanúk és/vagy ügyvéd/közjegyző előtt?

Figyelt kérdés
Még semmi nincsen lefixálva, csak az érdekelne, hogy ha minden jól alakul, akkor általában hogyan várják el a foglaló átadását, vané-e rá törvényi szabályozás, vagy bankonként eltérő a módszer? Személyes tapasztalatok vannak-e esetleg ez ügyben?
2019. aug. 29. 15:10
 1/5 belapus ***** válasza:
Amiben megegyeztek.
2019. aug. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
23%
A foglaló szerintem nem tartozik a bankra, az a ti dolgotok, hogy mire te megkapod a hitelt ő a házat mennyiért tartja neked. Az önerőt a banknak kell adnod azért, hogy valamilyen szinten megbizonyosodjanak róla, hogy majd tudod fizetni a hitelt. Ha adsz is foglalót a tulajnak, ezt mindenképp ki kell fizetned a bank felé. Szerintem a foglalóra semmi törvény sincs, ez úgy lesz ahogy Ti megegyeztek.. Nem igazán tudtam segíteni, de az önerőt a foglalóval ne keverd össze, az önerőt a bank mindenképp kéri, a tulajjal kell a foglalót megtárgyalni, de érdemes adni ha mindenképp azt az ingatlant szeretnéd.
2019. aug. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nincs akadálya, de èrdemes ügyvèd előtt, előszerződèssel átadni. Tanúk előtt is lehet, akár a helyszínen. Ha viszont csok is lesz az ügyben, 10%-nál nem lehet több kp forgalom (utalás nyugodtan).
2019. aug. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
70%

"Az önerőt a banknak kell adnod azért, hogy valamilyen szinten megbizonyosodjanak róla, hogy majd tudod fizetni a hitelt. Ha adsz is foglalót a tulajnak, ezt mindenképp ki kell fizetned a bank felé."



Na te se vettél még hitellel ingatlant, ugye?!

Ekkora hülyeséget...

A bank nem kér önerőt, ezt csak a köznyelv szereti így mondani.

A bank annyit mond, hogy 20 milliós ingatlanra ad 15 millió hitelt. A többit old meg ahogy akarod. Ezt a maradék 5 milliót hívod te önerőnek.


A bank pedig akkor fogja kifizetni a 15 milliót, ha hozol az eladótól egy igazolást, hogy mindent megkapott a hitel összegén kívül.


Az mindegy, hogy kp vagy utalás, max ilyen csokos vásárlásnál van kivétel.

2019. aug. 30. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Beszéltem ma egy pár bankkal (némelyikkel többször is), többen azt mondták, hogy "megvan ennek a formaisága és bankfiókban személyesen kell tájékozódni, hogy mit várnak el ilyenkor, mit hogyan kell papírozni és hogyan lehet a foglalót elintézni", viszont az egyik bank ügyintézője telefonon azt mondta el nekem, amit a 4-es válaszoló írt le a legpontosabban - és az internet mélységeiben utánaolvasva is erről bizonyosodtam meg.

Ezen ügyintéző elmondása szerint a bankot nem érdekli, hogyan és milyen formában intézzük a foglalót. Ha a vásárolni kívánt ingatlant az értékbecslő pl. 10 millióra értékeli, akkor a bank max. 80%-ot finanszíroz ebből, azaz 8 milliót, a maradék 20% lesz az önerő és hogyha ezt foglalóval intézzük el, akkor csak annyit kérnek, hogy két tanús papírral igazoljuk azt, hogy az eladó megkapta a hitel összegén felüli pénzt = az önerőt.

Egyébként ez a bank volt a legkorrektebb, akikkel eddig beszéltem, az ügyintéző (akivel már többedszerre beszéltem) nem akart semmit se rám tukmálni, sok díjat-költséget a bank átvállalna, amit más bankok ügyintézői meg se említettek, pl. folyósítási díjat, adminisztrációs díjakat, ráadásul a közjegyzői díjat is utólag visszafizetik max. 50ezer Ft-ig. (Ha esetleg valakit érdekel most vagy a jövőben a bank neve, privát üzenetben kérjétek és megírom.)

2019. aug. 30. 00:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!