Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » OTP nektek is ennyire lehúzós...

OTP nektek is ennyire lehúzós átutalásoknál?

Figyelt kérdés
Külföldre (Lengyelország) utaltam át otp direkten keresztül és az átutalt összeg 28%-át vonták le utalási költségként... Ez normális szerintetek hogy majdnem a pénz harmadát a tranzakcióért magáért fizetem? Nektek is ennyi szokott lenni kb?

2019. szept. 12. 17:30
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
nemzetközi utalásnál egyik se sokkal jobb...ez ilyen. sokan ezért használnak ilyesmire transferwise-t vagy igényelnek revolut számlát.
2019. szept. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
56%

Le van írva az OTP weboldalán pontosan, hogy adott számlacsomagnál pontosan mennyibe kerül az utalás.

Min vagy meglepődve? Vagy ezeket el sem olvastad, csak úgy nyitottál egy random számlát?

2019. szept. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Azóta használok Transferwise-t, mióta pár éve egy nyáron Angliában dolgoztam és csak azon 40 ezer forintot spóroltam, hogy nem közvetlenül az OTP számlámra utaltam haza az ottani fizetésem, különben annyit vontak volna le pénzváltáskor


A bankok nagyon beteg árakon váltanak pénzt. Az a jó, ami kb. az utcai pénzváltó árán vált. (Transferwise, Revolut, stb.)

2019. szept. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem a pénzváltásról beszélek. Az többé kevésbé korrekt volt. 76 FT volt 1 PLN. Maga az átutalás került ennyibe.
2019. szept. 12. 18:21
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Mekkora összegről beszélünk? Mert nem egyenesen arányos. Ha átutaltál 10e forintot, akkor arra 2800,- banki költség reális. Ha átutaltál 10 milliót, akkor arra 2.8M baromi sok.
2019. szept. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Revolut, transferwise. Ezeket használd bankok helyett, ha külföldre utalsz. Ingyenesek.
2019. szept. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!