Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Valaki tud jó osztalékfizető...

Valaki tud jó osztalékfizető részvényt kis összegben?

Figyelt kérdés
100.000Ft-ért vásárolnék részvényt. Havi osztalék lenne a legideálisabb.

2019. szept. 15. 16:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hogyhogy nem napi osztalékot szeretnél inkább? Mondjuk napi 1%-ot, azaz évi 365%-ot? Gondolom nem vagy milliomos ha 100ezer Ft-ot akarszz befektetni, ezért javasolnám, hogy előtte nézz utána mibe és hogyan fekteted be a megtakarított pénzedet. Mondjuk veszel 100ezer Ft-ért 3M részvényt, ami a jobb fajta osztalékfizetők közé tartozik. Ez fizet negyedévente 2-3%-ot, azaz neked 2-3000 Ft-ot. Egy év alatt kapsz 8-12ezret. Közben a részvény árfolyama az elmúlt 1 évben esett 18%-ot, azaz a 100ezer Ft-nyi részvény ér 82ezret plusz kaptál 12ezret, mínusz fizetsz a számlavezetésért ha bankon keresztül vetted mínusz a vételi jutalék, mínusz az eladási jutalék. Így végül egy év után ha eladnád a részvényeidet, akkor kapnál kb. 90ezret.

Biztos, hogy részvényekbe akarod a megtakarításodat fektetni? És ha igen, akkor biztos, hogy az osztalék mértéke alapján akarod kiválasztani a részvényt? És biztos, hogy a gyk-n egy/több ismeretlen javaslata alapján akarod befektetni a te pénzedet?

2019. szept. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Jól írja az egyes válaszoló, ez meglehetősen kis összeg a tőzsdén.

Magyar részvények általában évi egy alkalommal fizetnek, itt mgnézheted a múltbéli osztalékokat:

[link]


Nézzünk egy példát:

Ahhoz, hogy részvényt vegyél, értékpapír számlát kell nyitni, aminek van számlavezetési díja, kb. 300 ft/hó


100 ezer ft-ból mondjuk veszel 200 db Telekom részvényt. ha azt szeretnéd, hogy kapj osztalékot, akkor érdemes jóval előtte megvenni, ugyanis sokan csinálják azt, hogy megveszik, osztalékfizetés után pedig eladják: épp ezért osztalékfizetés előtt emelkedni szokott a részvény ára (drágábban tudnád csak megvenni), osztalékfizetés után pedig néha jókorát esik az értéke - tehát ilyenkor nem szabad/nem érdemes eladni.


Tehát kb. 2 hónappal előtt megveszed, 3 hónappal utána eladod - ekkor még mindig nem biztos, hogy nem lesz alacsonyabb az ára, mint amikor megvetted - így aztán min. 5 havi számlavezetési díjat ki kell fizetned, azaz kb. 1.500 ft-ot.

Na már most a részvény vétele és eladása is pénzbe kerül, arra is számíthatunk min. 500 ft-ot.

200 db részvény 25 ft-os osztalékkal számolva fizet 5 ezer ft-ot, ebből számlavezetésre, vétel-eladásra kifizettél 2 ezer ft-ot és a fennmaradó 3 ezer ft nyereségből még 15 % szja-t is. Szóval ha szerencséd van, akkor jó esetben marad 2.500 ft-od.


Külföldi részvényt meg még nehezebb ilyen kevés pénzből venni, mert drágább a vétel-eladás.

2019. szept. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
AT&T
2019. okt. 2. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Most én is befektettem TBSZ-en 50.000-et , de szerintem fogok még rá tenni pénzt, mert ugye év végéig lehet rá küldeni, utána már csak 3 v 5év mulva akarok hzzányulni. OTP-t és MOL-t vettem, nem tudom BÉT-en mi az ami még megérné...
2020. ápr. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!