Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan számítják a fizetésleti...

Hogyan számítják a fizetésletiltást ha gyerektartást is vonnak?

Figyelt kérdés
100,000 nettó fizetésből nemsokára vonni fognak 40000 ft gyerektartást!Ha több bank kezdeményezi a fizetésletiltást akkor ugy 50%-ot vonhatnak le!Az érdekelne hogy ezt az 50%-ot a 100,000-ből vonhatják vagy ami megmarad 60,000 a gyerektartás levonása után?Ha a 100,000-ből akkor maradna 10,000 ft a megélhetésre.Tapasztalatokat várnék vagy hozzáértő segítségét!Köszönöm!
2010. júl. 15. 10:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
nem, ha 100 a fizud, abból elmegy 40 a gyerektartásra, a bankoknak be kell érni egy tizessel
2010. júl. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ez Komoly ?Biztos?Megnyugtató lenne!Ugyis fizetek nekik amennyit csak bírok,de kevés
2010. júl. 15. 10:22
 3/12 anonim ***** válasza:
biztos, az összes letiltás lehet 50 %, de mivel 40 % a gyerekekre megy és az az elsődleges, a bankoknak marad 10 % ;) nyugi
2010. júl. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Sziasztok :) ez biztos?-mert én is ugyan ebben a cipőben járok-szóval egyszerre több bank is felmondta a szerződésemet,de különböző követeléskezelő cégeknek eladták a hiteleimet-szóval még nincsen bírósági ügy belőle,de mivel ezeknek a cégeknek annyira irreális a követeléseik,hogy ezt nem tudom teljesíteni-ezért biztos bírósági ügy lesz belőle....mondjuk nekem van hitel a lakásomon-lakáshitel-szóval ha valamelyik bank ráterheli a lakásomra a hitelemet-abban a pillanatban a lakást hitelező bank is felmondja a szerződésemet és a lakásom árának a kifizetése is egyben válik esedékessé-ergo kerülök az utcára...ez van...minek akartam én saját lakást,minek akartam bebizonyítani,hogy képes vagyok rá, és miért nem volt jó egy albérlet????na mindegy...szóval nem tudom mi lesz?
2010. júl. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
És mi van akkor ha a bank elöbb kéri a fizetésletiltást mint ahogy kimondják a válást és esedékes lesz a gyerektartás(Szept.-okt).
2010. júl. 15. 12:29
 6/12 anonim ***** válasza:

Addig a bankoké a teljes 50%, miután meg lesz gyerektartás is, azután már csak egy tizest kapnak.

Persze majd lehet, hogy próbálnak trükközni, például nem letiltanak, hanem inkasszálják a számládat.

2010. júl. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ja és hogy látszik, maradni fog a neveden valami ingatlan? Ingóságok?
2010. júl. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
a házunk közös de a CHF árfolyama végett magasabb rajt a kölcsön mint a forgalmi érték.meg a kocsi de az is hitelből van azt még fizetjük meg a lakást is.Ha inkasszálják a számlám utaltatom máshová a fizetésem,vagyis ami marad belőle
2010. júl. 15. 20:12
 9/12 anonim ***** válasza:
Na, csak azért kérdeztem, mert ha utána már csak 10ezret fognak kapni a bankok, és azon kell osztozniuk, akkor valószínűleg nem fognak ezzel tökölni, hanem inkább árverezik a házadat, meg foglalják a kocsidat.
2010. júl. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
a bankot nem fogja érdekelni, hogy magasabb a kölcsönöd, mint a forgalmi érték, attól még árvereznek....
2010. júl. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!