Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakáshitelnél a lakáson, amit...

Lakáshitelnél a lakáson, amit vásárolni akarok, van már meglévő jelzálogkölcsön. Az eladó kikérte erről a hiteligazolást, de az adásvételit csak később fogjuk tető alá hozni. Van az ilyen hiteligazolásnak elévülési ideje/érvényessége?

Figyelt kérdés
2019. okt. 4. 15:13
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha egy lakáson jelzáloghitel van, azt nem lehet megvásárolni, mert a Bank nem engedi. Elévülési ideje nincs, csak akkor törlik a tulajdoni lapról, ha a hitelt kifizeti a tulaj.
2019. okt. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Meg lehet venni, ha a fennálló tartozás kisebb, mint a lakás vételára (és a felvenni kívánt lakáshitel összege) és ha a lakás adásvételi szerződésébe belefoglaljuk, hogy a lakás vételárából az eladó törleszti a fennálló hitelösszeget.

Ilyenkor az én hitelemet nyújtó bank első körben az eladó hitelező bankjának utalja át a fennálló összeget, arról az eladó bankja ad egy igazolást az én bankomnak, és miután az én bankom megkapta ezt az igazolát, utána utalja a hitelösszeg maradék részét az eladónak (nyilván ez mind csak a hitelösszegre vonatkozik, az önerőről itt nem beszéltem).

Ezt 3 függő banki szakember mondta nekem személyesen bankban, illetve 3 független pénzügyi szakértő, plusz az ügyvéd, plusz egy jópár ismerősöm így költözött lakásból kertes házba.


De mivel már péntek délután van, őket már nem akarom ezzel a kérdéssel zaklatni, gondoltam hátha itt valaki tud egy okosat mondani.


Egyébként én a hiteligazolás elévülési idejére gondoltam. Ahogy hiteligénylésnél a NAV-os jövedelemigazolásnak és a nullás igazolásnak pl. 30-30 nap az elévülési ideje, így arra számítok, hogy az efféle banki hiteligazolásnak is van elévülési ideje (pl. 30 nap, mivel hitel lévén, jó esetben fizeti valaki és 30 naponta jó esetben csökken a tartozás... de nem vagyok ebben biztos, ezt csak feltételezem).

2019. okt. 4. 16:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!