Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Elfogadjuk e az örökséget?...

Krissztián98 kérdése:

Elfogadjuk e az örökséget? Milyen hátúlütökkel kell számolni?

Figyelt kérdés
Apukám elhunyt , és anyával volt / van 1 ingatlan 50 - 50 % ba. Viszont az ingatlan 9 millió hitel terheli. Amit közösen vettek fel, viszont a kamatok miatt csak gyarapodott nem fizetés miatt. Viszont apa nevén van 4 millió autóhitel ami nincs fizetve, anya nevén szintén egy másik 4 millió autohitel ami szintén nincs fizetve. Mind a kettő autót elvitte a bank . Ezen kívűl telefontartozások, autobiztosítás, közüzemi számla tartozások, árúhitel, autópálya matrica büntetés , és miegymás, plusz amiről még nem tudhatunk. Apa után én és testvérem lennénk az örökösök. Viszont mi már nagykorúak vagyok , és tudtuk hogy nem fogjuk elfogadni az örökséget. Anya erőltette az ügyvédet , ő azt mondta hogy a tulajdoni értékig vagyunk felelősek a tartozásért, pénzt nem követelhetnek tőlünk, " ha még is kérnének nem kell velük foglalkozni , majd abba hagyjak". Az ügyvéd azt mondta hogy ami behajtason van azt már nem követelhetik, és ami nem lesz megemlítve a hagyatékin ,azt meg nem kell kifizetni. Én úgy gondolom amit valaki egyszer felvett azt ki kell fizetni. Mindenhol azt olvasom vagy mindent elfogadok vagy semmit. Anya erőszakoskodik , érthető mert ha elutasitom ismét olyan helyre megy a tulajdoni rész hogy nem fogják aláirni a papírt hogy ellegyen adva. És igy anyának rettentő adósága marad. Viszont ök vették fel ezeket , anya hagyta ott a családot, bár jó viszonyt ápolunk vele, még sem érzem hogy nekem kellene kifizetnem. Valaki járt hasonló cipőben és ha igen végül hogy döntött? Ki mit tanácsol?
2019. okt. 6. 10:12
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Kérdező vagyok. Kimaradt hogy a ház valószìnűleg komolyabb felújítás után sem fog annyit érni mint amennyi az adóság, csak anya elfogúlt hogy ennyit annyit ér ( 20-30 millió. Meglett hírdetve 9 ért sem vinnék :/
2019. okt. 6. 10:15
 2/13 anonim ***** válasza:
84%
Egyertelmu, ne fogadjatok el. Kiveve ha szeretnetek eldobni az eletetek es az elkovetkezendo 30 evben azert dolgozni hogy a szuleitek ostobasagait ti tegyetek rendbe. MINDENT EL KELL UTASITANI, MINDENT.
2019. okt. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Magyarorszagon negatív örökség nem létezik és valóban, vagy mindent elfogadsz, vagy semmit.
2019. okt. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
El ne fogadd
2019. okt. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
84%
Egész biztos vagyok benne, hogy az adósságok feléről se tudsz. Ilyen helyzetben meg anyagi öngyilkosság ezt elfogadni.
2019. okt. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
56%
Sajnálom, hogy ilyen sz@ r szüleitek/anyukátok van. Ne fogadjatok el semmit. Anyukád csak magát akarja menteni a ti károtokon
2019. okt. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Elfogadnám , ha ezzel nem ártanék magamnak. Mert az örökségemmel felelek az adóságért. Mondjuk 3 millió a házrészem és mondjuk csak 1 millióért menne el akkor ugyan úgy ki kell fizetnem a többit is nem? Mert addig felelek az adóságért. ?!
2019. okt. 6. 12:48
 8/13 anonim ***** válasza:

NE FOGADJ EL SEMMIT!!


Én is így jártam, sajnos az apámról (aki lelépett még kiskoromban és még gyerektartást sem fizetett, s nem is érdekeltem) csak adósságot örököltem, amikor értesítettek és mi akkor végigjártuk ezt a procedúrát, kezdve az első ijedségtől, sokktól és végül a jogász egyértelműen azt tanácsolta, hogy utasítsam vissza az "örökségemet".

Így is tettem és szerencsére így még a közjegyzői/hagyatéki eljárás költséget sem tudták rajtam behajtani, rászállt a következő örökösre.


Szerencsére akkor még nem volt gyerekem, mert ha lett volna, képesek lettek volna rátestálni, nagyon szemét emberek vannak!


Szóval NE FOGADJÁTOK EL!!

2019. okt. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ha nincs gyereked, akkor visszautasíthatod az örökséget. Akkor anyud kapja meg oldal ágon , ha nem rendelkezik máshogy az örökségi sorrend.

( Pl. ha gyereked lenne, akkor utánad az egész ő rá hárulna és már gyámügy is kellene hozzá )

2019. okt. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Az ügyvéd azt mondta hogy ami behajtason van azt már nem követelhetik, és ami nem lesz megemlítve a hagyatékin ,azt meg nem kell kifizetni."


Ezt rosszul tudja. örökös kutatással megkereshetnek, és hiába 0 Ft a tartozás hagyatékin, az örökség erejéig követelhetik, így ez esetben pót hagyatékit is fel lehet vetetni, ami -neked is, mint örökös az első hagyatékin felül további extra kiadásként plusz pénzbe fog kerülni, ahogy az is, hogy a hagyatékiban nem szereplő, de létezhető adósságok levonásának hiányában, a pozitív örökség után fizetsz vagyonszerzési illetéket a NAV felé.


Emellett szintén pénzbe kerülhet,a temetésre kötelezettnek az adóssági korláton felül a temetési költség.

2019. okt. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!