Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ez tényleg ennyire egyszerű...

Ez tényleg ennyire egyszerű volna, vagy én nem veszek valamit észre? (diákhitel)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nappalis egyetemista vagyok, munkámat hagytam ott ezért a szakért+egy leendő állásért. Az álláshoz szükséges egy másik végzettség amivel nem rendelkezem még, hó végére lesz meg. Szerződésem van a munkáról, és teljesítményfüggő a bérezés de kb 250-550 ezer forint között kereshetek vele.

Volt egy bő 1,5 havi tartalékom (szeptember 11el jöttem el a munkából), illetve párom keres, így az volt a terv, hogy simán kihúzzuk mire munkát - és abból fizetést - kapok. Na most, a párom vett egy autót, ami tervben volt, de nem számolt utána (őszinte leszek annyira én sem, ezért támogattam teli szájjal), így a fizetése jelentős része hónapokig el fog menni arra hogy rendbe rakja, biztosítás stb. Ami nem is lenne gond ha én teljes állásban lennék fizetéssel stb. így viszont gond. Gyakorlatilag előre elfogyott a pénz. Ekkor jött ötletnek a diákhitel, mint legkedvezőbb feltételekkel bíró személyi kölcsön. 1 havi 300.000 Ftot vennék fel, a kalkulátor szerint max 350et kéne visszafizetni, de csak suli befejezése után, az elő és végtörlesztés pedig díjmentes. A várható fizummal ez gond nélkül meglesz, főleg ha megnyomom és 550et keresek, pár hónap alatt észrevétlenül be tudom fizetni, most viszont nagyon kellene. Diákmunkát az órarend mellett egyet egyet el tudok vállalni, de hosszú távút nem akartam, mert hamarosan várnak az új helyen, illetve "rendes" állásra sem akartam csak azért elmenni valahova hogy valahol legyek amit aztán úgyis ott hagyok.


Tehát az én olvasatomban nem tűnik hülye ötletnek a hitel, de szerintetek, külső szemmel? Tényleg ennyi, hogy felveszem - túlélek - jó fizu - visszafizetem - elfdlejtjük egymást?


Köszi!



2019. okt. 9. 09:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, pont így működik, ahogy írod. Annyi a szépséghiba a tervben, hogy szeptember 15. volt az igénylési határidő. A következő az február 15- lesz.
2019. okt. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
#1: dehogyis, decemberig igényelhető erre a félévre a teljes összeg. Február csak a következő félévre határidő.
2019. okt. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy nem kell 300-ra 350-et fizetni ha hamarabb kifizeted előtörlesztéssel. Tehát ha pl tudod, hogy pár hónap alatt rendbejöttök és utána visszafizeted előtörlesztéssel akkor alig lesz kamat.
2019. okt. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Hoppá, valóban. Nem olvastam figyelmesen. Ha jól értelmezem, akkor az csak az volt, hogy már az első utalásnál jöjjön pénz. Ha jól nézem, akkor kb minden hónap 15-ig van az igénylési határidő a következő utalásra. Elnézést, hogy rosszat írtam az első válaszomban :\
2019. okt. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
36%

Nem irtad ugyan hogy államis vagy, vagy költségtéritéses, de mindkét esetben pl. már az ösztöndíjból a suli alatt is visszafizetheted.


En pl. amiatt vettem fel diákhitel 2-t hogy abból fizesem a ket féléves tandijam (440.000) amivel jövőre havi 300 euroval kapok többet a munkáltatótól a suli első évében. az 10 honap alatt 1 millió körüli + összeg és így mellette jogosult lettem 10 havi osztondijra is tanulmanyi atlagtol fugfetlebul havi 16.000 Ftra illetve, mivel nappali igy az ithoni vállalkozásba nem kell havi 80-100.000 Ftot befizetni járulékba, ami évi 960.000-1,2 millió megtakarítást is jelent költség téren.


Ez igy összesen éves 2-2,4 millió többlet bevétel 440.000 Ft hitel mellett.


A diakhitel 2 meg ráadásul kamatmentes, nem úgymint az 1 ami évente tőkésíti a kamatot.

2019. okt. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Norbi, kértem a Finucciak névsorát?



Igen, kérdező, ilyen egyszerű.

2019. okt. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, mentek a zöld kezek:)

Csak féltem, hogy lehet valami buktató, amit nem veszek észre nagy lelkesedésemben, és nem szerettem volna rossz döntést hozni.

Szóval köszönet!

2019. okt. 9. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!