Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha ma veszek 7700 euróért 1...

Ha ma veszek 7700 euróért 1 bitcoint és holnapra felmegy az ára pl 10. 000 euróra, akkor holnap már vissza is tudom-e váltani és így lesz 2300 euró nyereségem? Vagy hogyan működik ez az üzletforma?

Figyelt kérdés
2019. okt. 10. 19:51
 1/6 anonim válasza:

Igen, de bizonyos helyeken sokkal kevesebbért veszik a bitcoint mint adják. Mondjuk ez az "igazi" pénzzel is így van nem? :D (főleg reptéreken)


Tehát ha neten azt látod 10.000euró a bitcoin ára, lehet hogy az az exchanger aminél el akarod adni pl csak 9.000-ért fogja megvenni tőled mert kell neki a profit.


Eladásban nem vagyok otthon, nem tudok javasolni helyeket hol éri meg eladni.

2019. okt. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

+Persze a profitod adóköteles :D

Elvileg be kell vallanod majd a bevallásodban.

2019. okt. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyjából így van. De ha ma veszel 7700 euróért 1 bitcoint és holnapra lemegy az ára pl 5400 euróra, akkor holnap már vissza is tudom-e váltani és így lesz 2300 euró veszteséged?

Aztán kérdés hogy megveszik-e tőled, mert ha nem akkor nyereség sincs...

2019. okt. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

ez eléggé kiszámíthatatlan.. először azt hittem olyan mintha online bankon váltogatnám át mikor melyik a kedvezőbb.

Marad a lóvé, nem kúrom el.

2019. okt. 10. 20:22
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"Üzletforma" - Hát ez egy nagyon vicces szó ide :D


A másik kedvenc szavam a "befektető". Mert hatalmas befektető az, aki megvesz valamit, aztán aznap, másnap, jövő héten eladja. Az ilyen sem befektető például, hanem spekuláns. Amivel semmi baj nincs, ha játszik a saját pénzével, csak kezeljük helyén a dolgokat.

2019. okt. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
tartsdtovább mint 1 nap s egy idő után az utolso szerint befektető leszel. amugy igy muködik, ahogy irod bármikor vissza tudod váltani de ha kereskedőnél váltod akkor van egy vételi s eladási árfolyam ami akár 30% is lehet igy ennyi emelkedésnél még nem biztos hogy megéri. máshol meg a váltásnak lehetnek költségei ugyhogy meg kell nézni találsz e olyan formát aminél megéri vagy több haszonra kell várni.
2020. jan. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!