Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Bankszámlánál hogyan lehet a...

Bankszámlánál hogyan lehet a számla társtulajdonosi állapotot megszüntetni? /természetesen a társtulajdonos beleegyezésével/

Figyelt kérdés

2019. okt. 29. 18:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Bementek ketten a bankfiókba és ott elintézitek kb 10 perc alatt.
2019. okt. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%

Társtulajdonos vagy meghatalmazott?


Ha tényleg Társtulajdonos akkor valószínűleg nem lehet módosítani hanem ezt a számlát be kell zárni és újat nyithatsz magadnak.


Egy meglévő számlához sem lehet utólag társtulajdonost adni.

2019. okt. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
74%

2-es

Az első infód teljesen hibás.

A második csak részben. Vannak olyan számlacsomagok, amiknél be lehet vonni társtulajdonost, és vannak, amiknél nem.

2019. okt. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
56%

Ezer éve ugyan az a bankszámlám van.


Férjhez mentem. Bejegyeztettem a férjemet, társ-számlatulajdonosnak. Kapott társkártyát is.

A pénzmozgásokról szóló SMS-eket továbbra is én kaptam, mert tudni akartam mi történik a bankszámlámon.


Majd jó pár évvel később, elváltunk. Megszüntettem a társszámla-tulajdonosi jogát és visszavonattam a bankkártyáját.


Mindezt simán el tudtam intézni.


Csak megjegyzem, hogy a társ nem tudja megszüntetni a bankszámlát, de „lenullázni” azt tudja. Úgyhogy csak óvatosan!

2019. okt. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
84%

A leírásodból látszik hogy csak rendelkezési jogosultságot adtál neki.

Ha társtulajdonos lett volna te ugyan soha nem tudtad volna azt egyedül törölni csak ha ő is szépen aláírja, mivel egyenrangú tulajdonosok lettetek volna. Közös számla.


Sokan keverik a két fogalmat pedig alap lenne tudni.

2019. okt. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
84%

Ja és ez is mutatja hogy nem közös számla volt meg hogy fogalmad sem volt a saját banki ügyeidről.


"A pénzmozgásokról szóló SMS-eket továbbra is én kaptam, mert tudni akartam mi történik a bankszámlámon."


Milyen bankszámládon, ha társtulajdonos? Nem a tiéd, hanem közös.


Egyébként sms értesítést simán beállíthatott volna magának. Társtulajdonosként evidens. Rendelkezőként a jogosultság mértékétől függ.

2019. okt. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!