Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hitel ügyintézésben kérhetnék...

Hitel ügyintézésben kérhetnék segítséget?

Figyelt kérdés

Sziasztok!:)


Hitelt szeretnék felvenni (OTP Bank) azt szeretném kérdezni, hogy ez hogy működik?


Nyilván a papírózást tudom (munkáltatói igazolás, stb nyilván náluk a rendszerben benne van mióta megy pénz a kártyámra és mennyi) autóra kellene a pénz, sajnos nem látok rá esélyt, hogy összegyűjtsek 1 millió forintot.


Ha be megyek a bankba és megadják, akkor azt kézpénzben adják ide vagy a kártyámra? Vagy hogy működik?:)

Illetve mennyi idő az intézés? Már az nap nálam lenne a pénz vagy pár nap lenne a papírozás miatt?


Sima Hitelre gondoltam, Nem Auto Hitelre.


Válaszokat előre is köszönöm!


Biztató érveket illetve negatív ellenérveket is elfogadok szívesen!:)


Szép napot neked!


20/F



2019. nov. 6. 12:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

Nem a kártyádra kapod a pénzt, hanem a számládra.

Sima hitel alatt gondolom, szabad felhasználásút értünk. Autó hitel sem létezik (kisbetű egyébként).

Nem kapod meg azonnal a pénzt. Beviszed a papírok, és aztán következik a hitelbírálat. Nem vettem fel még konkrétan hitelt, csak hitelkártyát igényeltem, de egy hét biztosan van, inkább többet mondanék. Nem úgy működik, hogy bemész, az ügyintéző ránéz a papírjaidra, és azt mondja, hmm, hát te aztán jó hitelképes vagy, tessék itt egy köteg pénz. Vannak erre külön emberek a bankban, akik azzal foglalkoznak, hogy megvizsgálják, hitelképes vagy-e, és mennyit kaphatsz.


Mivel nem az volt a kérdés, arra most ki sem térek, hogy 20 évesen biztosan borzasztó nagy szüksédeg van hitelra autót venni és évekre eladósítani magad.

2019. nov. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Hogy mi kis betű mi nagy az pont nem érdekel hisz így is úgy is megérti aki megakarja.


Nyilván nem kell feldarabolni, erre voltam kiváncsi, hogy működik.

Igen én sem akarom eladósítani magam, de kedves drágalátos gyönyörű országunk a jó fizetésről híres hisz a TV-ben vagy bárhol minden második reklám/hirdetés, hogy milyen hitelt lehet felvenni :)


Nem vagyok Bankár, nem tudom milyen módon működik mindez, válaszokra vagyok kíváncsi és segítséget szeretnék :)


Köszönöm a válaszod, Hasznos volt, Legyen szép Napod! :)

2019. nov. 6. 12:37
 3/11 A kérdező kommentje:

UI: Mivel egyedül élek 20 évesen, saját házam van (nem hitel által)és nem Szüleimen lógom még 25+ évesen is, így félre rakni 50 ezret nem tudok, hogy 1.5 év múlva vegyek egy autót.


Ezért gondolkodom a hitel felvételen, sajnos szükségem van az autóra munkába járás, bevásárlás és egyéb helyekre járáshoz, mivel az előző Autómat húgomnak ajándékoztam, hogy neki ne kelljen ilyeneken gondolkodnia.

Szóval mielőtt rá térnél, hogy mi a francért kell nekem 20 évesen hitel autóra előtte nyugodtan kérdezz meg nem veszünk össze belőle!:)

2019. nov. 6. 12:43
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Kell hozzá legalább 3 hónapos munkaviszony, határozott idejű szerződéssel.


Bemész, beviszed a papírokat, elbírálják (pár nap), majd átutalják az általad megadott számlaszámra (még pár nap).


Két éve vettem fel szab.fel. hitelt autóra, a saját bankomban, tehát oda érkezett a fizetésem, nem is kellett semmilyen papírt bemutatnom, reggel megigényeltem, délutánra már a számlámon volt a pénz. De prémium ügyfél vagyok, majd 15 éve az adott banknál, stabil, jó keresettel.


Azt vedd számításba, hogy az életkorod miatt egyáltalán nem valószínű, hogy adnak hitelt a bankok.

2019. nov. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha esélyed sincs egy millat összeszedni akkor a hitel fizetése se megy majd, ne vedd fel
2019. nov. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb bank 25 éves kor alatt jelentősebb összegű személyi kölcsönt nem ad. Nagyon valószínű, hogy nem fognak adni 1M Ft-ot az életkorod miatt, bár az elég pozitív, hogy van saját tulajdonú saját lakásod. Próbáld meg a Sberbankot, a CIB-et, vagy az OTP-t.
2019. nov. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
49%

Otps vagy? Oda kapod a munkaberdet? Lepj be a netbankba ott lehet hitelt igenyelni.


Ki kell tolteni egy viszonylag hosszu urlapot. Sajat adatok, munkahelyi adatok(ber, munkahely cime, telefonszama, miota dolgozol stb)

Ha munkaidoben csinalod a hitelbiralat max 1 ora. Az első valaszolo szokas szerint okos akar lenni, de oriasi bakot lott


En ejjel igényeltem, reggel 8 es 9 kozott jott a pozitiv hitelbiralat, 10re a szamlamon volt a pénz.


Az hogy kapsz e hitelt attol fugg mennyit keresel, miota dolgozol stb stb. Az hogy egyedul vagy egy haztartasban nem elony(sztem ha nagyon kell a hitel akkor ird hogy veled lakik meg egy aktiv kereso)

2019. nov. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Nyilván ha, megadnák és csúszna 1-2 hetet se lenne baj. Igen tudom hogy 25 év alatt nem szeretik megadni, ha nem adják meg se halok bele, már elég régóta vagyok OTP-s, van is lekötött összegem (sajnos nem sok) átlag fizum 200ezer.


Nem az a nagy bajom, hogy nem tudok összegyűjteni 1 milliót hanem az, hogy ezt az 1 milliót nem 2-3 év alatt akarom összegyűjteni, de ha te ennyi pénzből úgy hogy külön élsz, 1 év alatt félretudsz rakni 1 milliót akkor minden elismerésem és büszke lehetsz magadra :) sajnos nekem nem lehetséges, hogy 1 év alatt 1 milliót szerezzek össze a félretett pénzzel :/

2019. nov. 6. 18:00
 9/11 anonim ***** válasza:
Egyszerű, ha nem engedheted meg magadnak ne legyen autod, ilyen fiatalon ne afosodj el
2019. nov. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"így félre rakni 50 ezret nem tudok, hogy 1.5 év múlva vegyek egy autót."


Nos, nekem 2 észrevételem van:

- ha nem tudsz 50 ezret félretenni, akkor a hitelt + az autó fenntartását sem fogod tudni állni - ugyanis a törlesztő mag az autó után fizetendő kötelezők, plusz a benzin kb. pont ennyi lesz

- 20 évesen nem valószínű, hogy kapsz hitelt - az meg nem is derült ki, hogy mióta van munkaviszonyod, rendes, bejelentett munkaviszony, határozatlan szerződéssel vagy sem?

Ha pl. egyszerűsített foglalkoztatásban vagy alkalmazva (havi 15 nap), akkor egyáltalán nem adnak kölcsönt, hiába kapsz 200 ezret.

2019. nov. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!