Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Prémium Magyar Állampapír...

Prémium Magyar Állampapír esetén is lehetséges?

Figyelt kérdés

PMÁP esetében is van lehetőség arra, mint a MÁP+-nál, hogy a kamatot (automatikusan) visszaforgasd az adott állampapírba, így annak is ua. legyen a lejárata? Vagy a kamatot mindenképpen kiutalják bankszámlára, értékpapír számlára?


Valamint egy kicsit általánosabb kérdés.

Ha a kincstárnál vezetem a számlát, akkor a befektetés lejártakor (vagy esetleges "büntetéssel" előbb), van lehetőség felvenni ott készpénzben az összeget? Kincstár honlapján találtam egy dokumentumot amely szerint igen, 0,3% vagy legfeljebb 6000 Ft tranzakciós illeték megfizetésével.



2019. nov. 12. 08:50
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Kifizeti, és neked kell venned belőle mást, aminek szinte soha nem lesz ugyanaz a lejárata, mint az eredetinek.

PMÁP kamataiból vehetsz MÁP+t amit jelenlegi feltételek mellett vissza tudsz majd váltani bármelyik évfordulón levonás nélkül. Az jó neked, mert ha van egy 5 éves PMÁP-od, akkor 1 év után veszel MÁP+t azt 4 évnél visszaváltod, 2 évnél megint veszel azt 3 évnél fogod vissza váltani stb.

5 év után a teljes pénzt fel tudod venni, max +2hét, mire éppen fordul a MÁP+.


Készpénzfelvételt nem próbáltam még, elvileg lehet felvenni.

2019. nov. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!