Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Úgy működik az utalás, hogy...

Úgy működik az utalás, hogy nem a saját nevemet iratom a közelemény rovatba? Később megtudja valahonnan, ki nevén van a számla?

Figyelt kérdés
Barátnőm az enyémre kér minden oénzét, mert nincs számlája, 17 éves.
2019. nov. 13. 21:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A leírást nem értem.

Neki nincs számlája, ok.

De ki tudja meg később?


Nem a közlemény rovatban szerepel a név. Oda jellemzően bizonylatszámot, szerződésszámot szoktunk írni.

Egy utalást nem lehet titkosan intézni, mert van egy "Küldő" mező.

Oda te nem írsz semmit, nem kell kitöltened, automatikusan látja a másik fél.

Mint egy e-mailnél: a feladót mindenképpen látod. Azt nem tudja titkosítani a küldő.

2019. nov. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem, hanem ha az én számlmára küldenek pénzt és meg kell adninegy kedvezményezettet.
2019. nov. 13. 21:32
 3/12 anonim ***** válasza:

Mondjuk ha a barátnőd dolgozik, és a fizuját számlára utalják, akkor megadhatja a te számlaadataidat, de oda nem fogja a cég elutalni a fizut szerintem, mert nem stimmel a név.

Mondjuk ki is az a hülye aki máséra irányíttatja át a pénzét?


De a kérdésre válaszolva a közlemény rovatnak ehhez semmi köze, ha te megadod a neved, a számlatulajdonos helyett, (de a barátnőd nem tudja hogy kinek a nevén van eredetileg nyitva a bankszámla) a bank akkor nem utal mert nem stimmel a számhoz tartozó név.


De miért akarod hogy eltitkolva legyen?

2019. nov. 14. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

17 éves... Nem csinlátathat. Hát ezért "hülye".


Mi az, hogy nem utalja el? Szerintem meg igen..

2019. nov. 14. 05:44
 5/12 anonim ***** válasza:
70%

"17 éves... Nem csinlátathat. Hát ezért "hülye".


Miért ne csináltathatna? Bemegy a szülővel a bankba, OTP Junior számlavezetés ingyenes, első éves kártyadíj ingyenes, max fél óra a számlanyitás és onnatól azt csinál a számlájával és a pénzével, amit akar.

2019. nov. 14. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Kb mindegyik banknak van fiataloknak szóló számlacsomagja. Szülővel bemegy és megcsináltatja.
2019. nov. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nyipván nem szülőkkel akar. Ezjért kéri az enyémre... Most ez akkora baj?


Amúgy nekem is ilyen fiataloknak való, diákszámlám van, 5000 forintot van le éventr a számláért. Plusz egx hülye PIN csere is 1000 forint. Meg egyenleglekérdezés....

2019. nov. 14. 10:16
 8/12 anonim ***** válasza:

"Meg egyenleglekérdezés...."


Miért nem kötsz szerződést netbankra? Akkor ingyenesen nézegetheted naponta akár 50 x is.

2019. nov. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Kicsit elvesztem, meg lett válaszolva a kérdés, vagy van még valami, ami nem tiszta? (nem kezdem el magyarázni, ha már megvan a válasz)
2019. nov. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem lett még megválaszolva. Elutalta a barátnőmet feltüntetve kedvezményezettként és meg is érkezett az összeg. Úgyhogy kamu. Meg apám számlájára megy anyám minden pénze, őt feltünteteve, sosem okozptt ez gondott xD
2019. nov. 14. 12:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!