Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Tegnap reggel 10-kor kaptam...

Tegnap reggel 10-kor kaptam SMS-t a banktól, hogy folyósították a lakáshitelt, de az összeg ma reggel 1 teljes nap után sem jelentkezett sehol. Miért? Mennyi időre van szükség ehhez? További infó lentebb!

Figyelt kérdés

Extra infó: a lakáson van egy jelzálog amit még az eladó vett fel. Szóval azt tudom, hogy az én bankom még először az eladó bankjának kellene hogy utalja a fennálló hitelösszeg rendezése céljából és elvileg én most arról kaptam SMS-t. Ezután jönne az, hogy az eladó bemegy a bankjához, megkapja a nullás igazolást a saját hiteléről hogy azt rendeztük (amiről tegnap kaptam az SMS-t), azt továbbítja nekem, én a saját bankomnak beviszem és az én bankom ezután utalja (az én hitelösszegem - az eladó mostanáig fennálló de már most rendezett hiteltartozása összege) különbségét.


Viszont az összeg még nem jelentkezett az eladó bankjánál.


Ennyi a sztori, erre szeretnék segítséget kérni olyanoktól, akik hasonló cipőben járnak, hogy olyan lakást vettek amin már van jelzálog és a felvett hitelből lett az eladó hitele törlesztve.


2019. nov. 26. 13:36
 1/3 anonim ***** válasza:
85%
Miért nem az adott bankot kérdezed meg????
2019. nov. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Kérdésre kérdéssel... köszi.


Őszintén... ha kielégítő választ kaptam volna tőlük, gondolod, hogy itt kérdezősködnék? Végülis csak kicsit néztél hülyének...


A call centeresek össze-vissza kapcsoltak és hatféle verziót mondtak nekem. Az ügyintézőmben teljesen megbízok, gyerekkori barátom, de most le van betegedve szegény és nem akarom ezzel zargatni. Ja és a bankfiókban ő az egyetlen, aki hitelekkel foglalkozik szóval a többieknél hiába érdeklődtem... nem mintha ez most lényeges lenne... még mindig az érdekelne, hogy kinek milyen tapasztalatai vannak ezzel kapcsolatban, mennyi ennek az átfutási ideje... és nem az, hogy miért nem kérdezem meg a bankot...


Szóval valaki mástól valami hasznos gondolat, ami nem egy újabb kérdés? (Bár az első válasz után már nem számítok sok jóra...)

2019. nov. 26. 23:24
 3/3 anonim ***** válasza:

"Kérdésre kérdéssel... köszi.


Őszintén... ha kielégítő választ kaptam volna tőlük, gondolod, hogy itt kérdezősködnék? Végülis csak kicsit néztél hülyének..."


Természetesen rákérdeztem, mert ezt az infót nem adtad meg - és rengeteg ember ezt a lépést egyszerüen kihagyja.

Másrészt senki nem tudja megmondani a neten keresztül és a konkrét bank ismerete nélkül, hogy ott mi a normális ügymenet.

Sajnos abban igazad van, hogy telefonon sem kap sokszor az ember értelmes infót, ezért ilyen esetben bemennék oda és ragaszkodnék ahhoz, hogy ök nézzék meg a saját rendszerükben, hogy hol van a pénz, és miért nincs ott, ahol kellene.


Ez nem kötözködés, hanem egyszerüen ez az egyetlen válasz, amit kaphatsz, mert senki nem lát bele sem a bank könyvelésébe, sem a tiédbe, sem a vevöébe. (Ugyanis még az sem kizárt, hogy nála van valami probléma)

2019. nov. 27. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!