Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lehet olyat a banknál, hogy...

Lehet olyat a banknál, hogy bemegyek és az adott számlára befizetem az összeget?

Figyelt kérdés
Az Erste Bank Fiónál lehet olyat, hogy bemegyek és befizetem? Nincs számlaszámom így csak így tudom megoldani mindig az “utalást”, hogy befizetem. Az OTP-nélkül tudom, hogy van ilyen mivel ott sokszor csináltam ilyet, de az Erste Banknál meg sosem.

2019. dec. 6. 16:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Úgy tudom, igen. Ha jól emlékszem, erre van külön nyomtatványuk is, de elképzelhető, hogy ügyintézőnél is lehet szóban. Megmondod-ráírod melyik bankszámla, és mennyit akarsz rá utalni. Szóval: szerintem nincs akadálya.

2019. dec. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A törvények egységesek, nem bankfüggő. Bárki számlájára be szabad fizetni összeget, de azonosítás szükséges. Persze jelen esetben ez nem gond, hiszen a szolgáltatónak tudnia kell, kitől jött a pénz.
2019. dec. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha a címzett Erste bankos, akkor igen, bemész és befizeted a bankszámlájára a pénzt. Előtte azért kérdezd meg azt, akinek befizetsz a számlájára, hogy jó-e ez neki így - mert több banknál van olyan, hogy ha valaki pl. vállalkozó, akkor felszámolnak párszáz ft-ot ilyenkor az érkeztetésért.
2019. dec. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 xswerdy ***** válasza:
természetesen minden bankban lehet, már ahol van pénztár. (nem tudom, van-e olyan, ahol nincs, korábban pl. az AXA kp. mentes bank volt)
2019. dec. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!