Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogy van ez a TB dolog pontosa...

Hogy van ez a TB dolog pontosan, hogy kell fizetni?

Figyelt kérdés
suli után se voltam pár hónapig dolgozni, most dolgoztam egy jó időt, de 2 hónapja nem dolgozok, viszont erről a TB dologról semmit nem tudok és nem is értem, hogyan működik, hogy kellene fizessem, vagy mi a helyzet ezzel. Ebben a hónapban már biztos nem dolgozok, a munkaügyi központos dolog meg nekem kimarad, mert magamnak szoktam munkát keresni. Hogy van pontosan ez az egész és mit kellene csinálni?

2019. dec. 13. 21:01
 1/2 anonim ***** válasza:
68%
A munkaügyis dolog ne maradjon ki. :) Regisztrált álláskeresőként 3 hónapig még nem kell tb-t fizetned. Sőt, ha valakinek volt 365 nap egybefüggő munkaviszonya, akkor a fizetése egy bizonyos részét is megkapja. (Ezt csak a jövőre nézve jó ha tudod.) A munkaviszony megszűnését követő 45 napban van türelmi idő. Addig még akkor se kell fizetni, ha nem mész a munkaügyibe.
2019. dec. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Diákigazolvány lejárta után 45 napig, illetve munkaviszony megszűnése után 45 napig (ha tartott 45 napig a munkaviszony) nem kell fizetni, utána igen. Ügyfélkapun keresztül is lehet intézni, de ha lövésed nincs a dologról, akkor inkább menj be a NAV-hoz, ott kiszámolják, mikortól kell fizetned meg elmondják a részleteket. Fizetni mindig következő hónap - asszem - 12-éig kell, választhatsz, hogy csekken vagy átutalással.

Ha pedig volt az elmúlt 3 évben legalább 360 nap munkaviszonyod, mindenképp érdemes a munkaügyiben regisztrálni. Felejtsd ek, ők nem adnak munkát, ugyanúgy magadnak kell keresni, viszont jár álláskeresési (leánykori nevén munkanélküli segély), és amíg azt kapod, tb-t sem kell fizetned. Ha nincs meg a 360 napot, szerintem akkor is érdemes regisztrálni, mert ha esetleg sokáig nem találsz munkát, a munkáltatók kedvezményt kapnak, ha tartós munkanélkülit vesznek fel. Plusz ha budapesti vagy, az a terv, hogy januártól ingyen utazhatnak a bkv-n a munkanélküliek. Meg ki tudja, lehet,va munkaügyi központban pont találsz egy jó állásajánlatot.

2019. dec. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!