Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szerintetek melyik megoldást...

Szerintetek melyik megoldást válsszam személyi kölcsön törlesztéshez?

Figyelt kérdés
4 személyi kölcsönöm van 4 törlesztővel és ebből szeretnék minimum egyet teljesen visszafizetni jövő márciusban mert ekkor lesz 1 éves a hitel felvétel vagy a másik megoldás hogy mind a 4 hitelt összevonni és egy törlesztővel fizetni tovább
2019. dec. 20. 19:39
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
19%

"1 millió 200 ezret?? mégis miből fizesse vissza?"


Mit tudom én? Hát írt valamit a pénzügyi helyzetéről..? Lehet, hogy felvette, de nem is nyúlt hozzá, és akár az egészet vissza tudná fizetni. Lehet, hogy szegény, mint a templom egere. De az is lehet, hogy azóta duplájára nőtt a fizetése, hogy felvette. Másrészt nem is biztos, hogy az 1,2 millió az még 1,2 millió, hiszen valamennyit eddig is törlesztett vissza bele. Bár valószínű, hogy még több, mert ha 1,2-t vett fel, akkor valószínűleg olyan 2 milkát kell visszafizetni. Én nemrég rendeztem egy ugyanilyen 1,2-es hitelt több év után, de nekem már csak valamivel több mint 300k volt hátra belőle. Viszont ugyanúgy 30k körül vontak addig minden hónapban.


Én csak azt mondom, hogy nem érdemes ilyen havi 4 ezer, meg 6 ezreket visszafizetni, illetve ezekkel kezdeni. Ezek nem tételek. Annyi, mintha vennél vagy nem vennél 1,5 üveg piát egy hónapban. A 29ezer plusz az viszont már egy jelentős összeg, amivel számolni lehet, meg eltenni.

Ha meg összevonatja a hitelét, akkor az a lehetősége is elveszik, hogy egyenként fizesse vissza egyiket vagy másikat, ráadásul drágább, mintha arra gyűjtene, hogy az egy nagyot kifizesse.

2019. dec. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
igen ahogy írtad nem nagyon lett hozzá nyúlva csak annyit vettem el ami itthon szükséges plusz még előtte volt a szálán 500000 ft önerőm és erre jött a 2500000 ft és 8 hónapja fizetem a 1200000 ret
2019. dec. 21. 06:19
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Tehát felvetted a lehető legdrágább hitelt, mikor nem is volt rá szükséged, okos döntés volt!
2019. dec. 21. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
51%
Mindig megdöbbent, hogy mennyire pénzügyi analfabéta az átlagember. Amikor felvetted ezeket a hiteleket, nem volt nyilvánvaló, hogy havi 58 ezer forint törlesztő sok lesz? Amúgy az összegekből is teljesen nyilvánvaló a folyamatos belecsúszás. Ezekből nem felújítottál vagy pótoltál néhány munkához vagy háztartásban nélkülözhető eszközt, hanem hitelt törlesztettél belőlük, meg megettétek vasárnaponként. Borzasztó felelőtlenség volt, de most már ez van, ha egy adósságrendezővel relatíve egyszerűen intézhető, akkor még mindig jobb, mint hozzá nem értőként próbálni jobbat találni. Viszont a jövőben jobb munkával próbáld fedezni a magasabb igényeket, ne személyi kölcsönnel, mert így csak egy gigantikus gödröt ásol a saját jövődnek.
2019. dec. 21. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Kérdező, ha nincs pénzed, akkor még egyszer leírom a tanácsomat: fizesd ki a legkisebb hitelt, a 300 ezreset, aztán a 400 ezreset, aztán a következőt nagyságban és így tovább.


Ha viszont megvan rá a pénz, akkor valóban az 1 millió 200 ezer ft-os hitelt fizesd ki, mert nyilván annak a legtöbb a kamata - és a többit apránként.

2019. dec. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Utolsó, én meg még egyszer azt írom, hogy sztem vagy a legnagyobbat fizesse ki, vagy ha az nem megy, akkor semmit. Akkor már inkább vonja össze, ha előreláthatólag nem is fogja tudni kifizetni a legnagyobbat se.


Miért? Azért, mert mint írtam, ahhoz, hogy egy havi 4 ezer, vagy 6 ezer forintos piszlicsáré törlesztési kötelezettségtől megszabaduljon, ahhoz is több százezret kell kifizetni egyszerre. Megéri? Ha annyi össze tud jönni, akkor már inkább érdemes a "nagyvadra" tartogatni és arra még többet gyűjteni, mint 4 ezer forintért elkölteni több százezret és úgy elölről kezdeni a gyűjtögetést, hogy na, mostantól havi 4 ezerrel több van... ha viszont a nagyot kifizeti (ha tudja, baráti kölcsönből, cuccok eladogatásából, akárhonnan) az már 4 hónap alatt 120 ezer forint plusz bevétel! Ebből már neki lehet állni a következő, 600 ezresre gyűjtésnek.


4 ezer, meg 6 ezer havi többletköltséget az ember kezeljen személyes lemondás árán, mittomén, nem vesz cigit, vagy lemondja a netet, kevesebbet eszik és a többi, egy átlag háztartásban, ami valamire kapott ennyi hitelt, kell lennie annyi mozgástérnek, hogy egy ekkora összeget kis agyalással bárhogy lehet úgy találni, hogy az nem hiányzik.


Kivéve persze, ha már így is minden hónapban minuszba megy, mert akkor már úgyis mindegy. Én abból indultam ki, hogy tudja fizetni, csak kevesebbet akar fizetni ezentúl.

2019. dec. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!