Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hitelátvállalás lehetséges?

Hitelátvállalás lehetséges?

Figyelt kérdés

Van egy pár akik közösen vettek fel lakáshitelt. Viszont szakítottak. Az egyik félnek már lett is egy kapcsolata. Olyan létezik, hogy a volt barát lemond a saját részéről és a csaj új pasija átvállalja a volt pasira eső részt?

Vagy ez csak úgy oldható meg ha a volt pasival kitisztázzák a jelenlegi közös hitelt és az új pasival meg egy új közös hitelt vesznek fel?


Remélem nagyjából érthetően írtam



#lakáshitel #hitel #hitel átvállalá
2019. dec. 28. 18:05
 1/3 anonim ***** válasza:
30%

A hitelt egy ember tudja csak felvenni, a másikuk maximum adóstárs lehet. Tehát ha nem fizet a hitelt felvevő, akkor rajta hajtják be.

Nyilván a "legegyszerűbb", ha a meglévő hitelt kiváltják 2 új hitellel, egyik az egyik nevén, a másik a másik nevén. Megfelezve a meglévő összeget avagy ahogy akarják.


Mivel a volt barát is eddig hozzájárult a lakáshitelhez, így ez a nagyobb probléma, hogy az ő "tulajdonrészével" mi lesz.

2019. dec. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Amit Ti szeretnétek, az egy szerződés módosítás, kötelembő kiengedésnek és kötelembe bevonásnak nevezik, ráadásul még tulajdonosváltás is lenne. Ez elég macerás, nem biztos, hogy sikerül, de egy próbát megér, javaslom egyeztessetek a bankkal.

Másik megoldás a vagyonközösség megszüntetés vagyon kivásárlással, ekkor a régi hitelt lezárják és Ti ketten a pároddal új hitelt igényeltek.

2019. dec. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Szerencsére nem én vagyok ebben a helyzetben, hanem az egyik ismerősöm

Én is azt tanácsoltam hogy menjenek be a bankba és ott érdeklődjék meg.

Mert ők csak ezt a hitelatvállalást emlegetik, ami szerintem nem olyan egyszerű ahogy kigondolták.

Csak már kíváncsiságból tettem fel a kerdést. Köszönöm az eddigi válaszokat :)

2019. dec. 28. 19:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!