Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Külföldről rendelnék cuccot....

Külföldről rendelnék cuccot. Átutalással fizetnék. Nekem csak forint számlám van az eladónak meg euró. Így át lehet valahogy utaltatni h euróba kapja meg anélkül hogy én nyitnék külön deviza számlát?

Figyelt kérdés
2010. júl. 21. 10:38
 1/5 anonim válasza:
Igen,szerintem lehetséges,menj el a postára,ott majd elmondják hogyan kell.
2010. júl. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Persze, lehet! Bemész a bankba, és megmondod, hogy X Eurót akarsz átutalni a forint számládról. Az aktuális euró árfolyamon leveszik aztán annyi. A tranzakció kb. 4-5 nap (bár gondolom attól is függ, hová küldöd), valamint van egy költsége 2-3000 ft. Sőt, állni kell az esetleges külföldi banki költséget is, hogy a címzett biztos megkapja a neki szánt pénzt.
2010. júl. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszi. Akkor ez jó drága lesz.
2010. júl. 21. 10:56
 4/5 anonim ***** válasza:

2. vagyok


Hát igen..nem lesz olcsó. Számold ki, hogy még így is megéri-e külföldről rendelni, hogy lesz kb. 4-5.000 plusz költséged is akár.

Én 80 Eurot utaltam Horvátországba, és az kb. 2500 Ft-ba került.

2010. júl. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha EGT devizanemben utalsz, csak a saját bankköltségedet kell kifizetni, tehát EUR utalásnál, nincs levelezőbanki költség (2009.11.01. óta). Ez mondjuk valóban 2-3000 körül van a legtöbb banknál. Amúgy tényleg csak annyi, hogy devizautalási formanyomtatványt kell kitöltened, és terhelendő számlának a HUF számlád számát megadni. 2-3 munkanap múlva a kedvezményezettnél lesz az összeg.
2010. júl. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!