Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 10 millió forintos szabad...

10 millió forintos szabad felhasználású babaváró hitellel kapcsolatba mik a tapasztalatok? Hogy néz ki a gyakorlatban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ismerem a feltételeket, de a gyakorlatban mennyire igaz, ha minden leírt elvárásnak megfelelünk, akkor megkaphatjuk valóban a hitelt? Vagy van valami apró betűs rész? Mi az amire oda kell figyelni?

Egy ismerősöm azt mondja elég a 3 hónap bejelentett munka, csak ezt nem nagyon értem, mert minden banknál fél évet kérnek. Mi az a fizetés, amire megadják a hitelt? Elég a minimálbér, vagy magasabb összeg szükséges a 10mft-hoz?

Előre is köszönöm a segítségeket!



2020. jan. 12. 12:15
 1/7 A kérdező kommentje:
Illetve az pozitívum, hogy már van egy meglévő hitelünk, amiből nincs már sok hátra és minden késés nélkül fizettük végig? Tehát nem ez lenne az első hitel, amit megigénylünk :)
2020. jan. 12. 12:17
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen, ha megfelelsz a feltételeknek, akkor megadják, nálunk semmivel nem volt probléma. 3 hónap munkáltatói nekem elég volt (OTP), mert épp munkahelyet váltottam, de amúgy kb 10 éve megszakítatlan a munkaviszonyom, TB, ilyesmi. Hogy mi az a fizetés, amire megadják, azt a belső szabályzat alapján számolják, kb. 40%-50%-ig szoktak egy fizetést terhelni. Ilyen szempontból nem jó, hogy van másik hiteled, mert az egyértelműen csökkenti a fizetés terhelhetőségét. Ezen felül az eltartottak is ugyan úgy csökkentik a terhelhető részt. Gyes, gyed, családi pótlék, ilyenek nem számítanak bele a fizetésbe.
2020. jan. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

És nektek megadták a 10 millió forintot? Nagyon váltakozó véleményeket olvasok. Van ahol azt írják, hogy a 350.000ft-os nettó fizetésre nem adták meg a teljes összeget, van ahol meg azt olvasom, hogy minden ismerőse gond nélkül megkapta a plafont.

Bár ha kiszámolom, most majdnem 80.000Ft-ot fizetünk hitelre, és itt a 10 millióra (ha jól számolok) 45.000Ft a havi törlesztő, akkor ha befizetnénk a hitelünket, valószínű megkapnánk mi is. Elviekben :)

2020. jan. 12. 13:07
 4/7 anonim ***** válasza:

350 nettó az én fizetésem, feleségem gyeden van, az övével nem számoltak. 30 évesek vagyunk, 1 gyerkőc. Így gond nélkül megadták a 10 milliót, fel sem merült olyan, hogy bármivel gond lenne.

Szerintem aki nem kapja meg, annak van vaj a füle mögött, csak egyszerűbb a bankot meg a jóistent szidni, mint értelmezni a problémát.

2020. jan. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Arra ügyelj, hogy a meglévő hiteled is számítani fog igényléskor. Az összes hiteltörlesztő-részlet nem haladhatja meg a fizetésetek bizonyos (talán 40%, de ebben most nem vagyok biztos) százalékát. Neked már van 80000 törlesztőd. Ha ehhez hozzájön a 45000,az akkor már 125000. Kérdés,hogy ez ösdzesen hány %a a fizetéseteknek. Ha meghaladja a határt,akkor elutasítanak.
2020. jan. 13. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem 9 év folyamatos munkaviszonyom van, feleségemnek is van 6 év de az elmúlt 3 évben volt munkahely /pozíció váltások miatt 32 nap megszakítása, így ő nem felelt meg a hitelfelvételnél, csak adóatársnak tudták figyelembe venni, nálam viszont a feltételek teljesültek, utolsó 3 havi jövedelmet kellett igazolni (kB 400e Ft volt, feleségemnek meg 250e Ft körül), így a 10 m ftot megkaptuk. Kétszer adtuk be az igénylést, először elutasították, mert várandós volt már a feleségem, viszont 2. Körben úgy adtuk be a papírokat, hogy születni fog 5 éven belül gyermek, így számoltak adóstársként a feleségem jovedelmével is, és amikor átutalásra került az összeg, rögtön be lett jelentve a terhesség, szüneteltetve van jelenleg a hitel, és már kamatmentes, 2022 októberben kell elkezdeni a törlesztést havi 41666 Ft. - al.
2020. jan. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok segítő kommentet!!! Nagyon hálás vagyok :)

Esetleg a meglévő hitelünket ezzel a hitellel nem lehet kiváltani? Vagy akkor is beleszámolják?

A szüneteltetést azt hogy lehet? Van valami hátulütője?

2020. jan. 15. 00:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!