Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan érné meg számlát nyitnom?

Hogyan érné meg számlát nyitnom?

Figyelt kérdés

Szóval a helyzet a következő:

Szerbiában élek, "mellékállásban" szabadúszó grafikusként dolgozom többnyire belföldön, viszont most felkértek egy kis bedolgozós projektbe Magyarországra, amivel az a probléma, hogy egyrészt nincs magyar bankszámlám, másrészt egyszerű szerb számlára nem igazán lehet külföldről utalni. Nem egy nagy költségvetésű projekt, szóval én se vagyok túlfizetve, nagyjából havi szinten 20-30-40ezer forint között van/lesz ebből bevételem, a munka mennyiségétől függően, ráadásul nem is egy hosszútávú dolog, valószínűleg 3-4 hónapos hosszúságú lesz az egész.

Melyik banknál lenne érdemes számlát nyitnom, és milyet, hogy a számlavezetési költségek ne vigyék el ezt a kis pénzt és majd be is tudjam zárni, amikor vége lesz a projektnek, tehát ne legyen hűségidős, vagy ilyesmi?

Lehetőleg olyan bank érdekelne, aminek van fiókja Szegeden.

Kettős állampolgár vagyok, minden iratom megvan ami szükséges lehet és bejelentett lakcímmel is rendelkezem.

Köszi előre is a válaszokat!


2020. jan. 13. 14:06
 1/9 anonim ***** válasza:
33%
Lehet jobban megérné Revolut kártyát csináltatnod vagy valami hasonlót. Amúgy bankoknál nem szokott hűségidő lenni a csomagnál, viszont a számlamegszüntetésnek és társainak szokott díja lenni. Én lehet valami online tárcát használnék inkább tényleg. Vagy mondom Revolut vagy Skrill is küld bankkártyát is, amit bárhol tudsz használni és bántóan kicsi a díjuk.
2020. jan. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hopp, ezt kifelejtettem, hogy ilyen megoldás is érdekel. Régen Payoneer-t használtam erre, aztán néhány éve megszüntettem és most amikor újra próbáltam regisztrálni akkor láttam, hogy már nem küldenek kártyát, bankszámlához kell kötni. Viszont utána nézek ennek amit írtál, köszönöm a tippet.
2020. jan. 13. 14:16
 3/9 anonim ***** válasza:

#1

Revolut

Ilyen kártyát nem javasolnak erre a célra, mert több embernek gond volt belőle. Ezt a kártyát úgy érdemes használni, ha saját kártyáról utalsz rá pénzt, mert ha zárolják a kártyát akkor annyit tudnak tenni esetleg, ha igazolsz mindent amit kérnek vagy feloldják a tiltást vagy vissza utalják a pénzt, de csak oda ahonnan jött. Ezért javasolják a saját kártyáról utalást. Keress rá a neten. Nagyon sokan szívnak vele. Én is fontolóra vettem, hogy csináltatok, de rengeteg buktatója van (többek között az előnyei miatt, pl nem nagyon van élő alkalmazott, többnyire gépekkel társalogsz, de mindent csak angolul tudsz intézni. Nem egyszeeű vissza kapni a pénzedet így, rengetegen szívnak vele).

2020. jan. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Én is olvastam ilyen híreket igen, viszont a személyes tapasztalatom más. Nekem elég sok helyről jön rá pénzem, nem kevés ügyfelem oda utalja a számláim ellenértékét. Persze ezzel nem azt akarom mondani, hogy kamu, hogy vannak problémák, mert én is hallottam igen. Viszont ha zárolják is, azt nagyjából két nap alatt fel lehet oldani. Havernál is ez volt, zárolták az utalást, e-mailben elküldte az igazoló számlát, hogy azzal kapcsolatban jött a pénz és két nap múlva már simán hozzáfért. Másik haverom a fizetését kérte revolutra, neki sem volt még soha semmi problémája. Nyilván mérlegelni kell a lehetőségeket.
2020. jan. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
2020. jan. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#4

Ilyeneket is olvastam, hogy ezek a szerencsésebbek. Hogy letiltotta őket a rendszer és 2 nap alatt jó volt minden, van aki mev hónapokig megy a pénze után. Meg sikerült elintézni, hogy vissza utaltatja a pénzt, de nem jött semmi a számlára.

Kinek hogy sikerült a dolog. De attól hogy lett pár szerencsés vagy valakinek nem volt belőle gond attól még majd lehet. Sokak használták úgy a kártyát, mint ahogy Te, semmi bajuk nem volt, majd a semmiből zároltatták és nem is tud mit kezdeni, mert csak oda utalnák vissza a pénzt ahonnan érkezett, azok meg nem saját néven voltak, nem utalták vissza oda se a pénzt, hanem eluszott az adott összeg és semmit nem tudott vele kezdeni.

Emiatt javasolták, hogy fizetést ne erre utaljunk, meg ne legyen rajta nagy összeg.

Nekem is nagyon tetszik maga az ötlet, de így nem merem. Nekem is volt már olyan jellegű technikai probléma géppel, ami 1millió felhasználóból 1et értint, de mégis besikerült.

2020. jan. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Persze, érthető, hogy nem vigasztal, ha pont nálad van a gond. Én akkor szerencsésnek érezhetem magamat, hogy minden rendben megy :)
2020. jan. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Huhh, esetleg valami hasonló alternatíva?
2020. jan. 13. 16:15
 9/9 anonim ***** válasza:
Lehet, már nem aktuális, de az egyik magyarországi banknak van ilyen videókamerás opciója, ahol számlát tudsz nyitni, nem kell személyesen bemenni. Magyar online bank kulcsszavakkal megtalálod.
2020. febr. 18. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!