Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ingatlan árverésen az önkormán...

Ingatlan árverésen az önkormányzatnak elővásárlási joga van ha?

Figyelt kérdés
Van egy ingatlan amit meg szeretnék venni ingatlan árverésen van (folyamatos) és a helyi önkormányzat valahogy megtudhatta ezt. A mai napon kint voltak az önkormányzat dolgozói a háznál, hogy mit csináltak, nem tudom. Valószínűnek tartom, hogy szeretnék lecsapni a kezemről. Esetleg valamilyen tanács amivel meg tudnám ezt akadályozni?

2020. jan. 17. 18:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Nincs, hacsak nem helyi érdekű építmény. Pl.: a falu legrégebbi háza, ott született X híresség, ott fog menni az új autóút,...
2020. jan. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nincs elővásárlási joga? Valamiért ezt fújja nekem minden ismerősöm, hogy tuti meg akarják venni. Nem tudom mire kellhet nekik, ha meg akarják venni. Egy évek óta lakatlan házról van szó, ami filléres, és nem lakja senki, 1/1 tulajdon jogú.
2020. jan. 17. 18:16
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nincs előjoguk. De joguk van licitálni.


Miért kell nekik? Passz. Iskolabővítés, ott lesz az új orvosi rendelő és kell a telek, parkoló lesz ott,...mindegy.

2020. jan. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Megnyugodtam.
2020. jan. 17. 18:24
 5/9 anonim ***** válasza:
Azért ne nyugodj meg, mert ha valóban fontos nekik, és nem csóró a település, akkor simán föléd licitálhatnak.
2020. jan. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Akkor csak remélhetem, hogy nem licitálnak fölém?!
2020. jan. 17. 18:29
 7/9 anonim ***** válasza:

"A lakóingatlan fekvése szerinti települési önkormányzat elővásárlási joga


A lakások és helyiségek bérletére, valamint az elidegenítésükre vonatkozó egyes szabályokról szóló 1993. évi LXXVIII. törvény (Lht.) 85/F. §-a értelmében a beköltözhető állapotban értékesítendő lakóingatlan fekvése szerinti települési önkormányzatot az árverés vonatkozásában elővásárlási jog illeti meg. Ezen ingatlanok esetében az érintett önkormányzat részletes tájékoztatót, valamint a konkrét árverésre vonatkozóan a jog gyakorlásának bejelentéséhez szükséges egyedi ellenőrzési kódot kap. A települési önkormányzat az elővásárlási jogát akkor gyakorolhatja, ha az adós kérelmet terjesztett elő a lakóingatlan bérleti jogának megszerzése iránt és a települési önkormányzat írásban nyilatkozik arról, hogy a megvásárolt lakóingatlant a végrehajtási eljárás adósának az Lht. valamint az önkormányzat bérbeadásról szóló rendeletében meghatározott feltételek szerint, határozatlan időre bérbe adja.


Beköltözhető lakóingatlan árverése esetében a legmagasabb érvényes ajánlatot tevő az ingatlan tulajdonjogát csak abban az esetben szerezheti meg, ha az önkormányzat az elővásárlási jogát nem gyakorolta határidőn belül. Erről, valamint az árverés lezárásáról a legmagasabb érvényes ajánlatot tevő az általa megadott e-mail címre előzetes, majd az elővásárlási jog gyakorlásának függvényében a végeredményről újabb elektronikus értesítést kap."

2020. jan. 18. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi!

Hátha valakinek hasznos lesz, én nem hittem abban hogy sikerülhet, de mégis! :)

2020. ápr. 6. 09:28
 9/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Kamerákkal sikerült elkapni, végig túrta a műszerészeink táskáját és kabátjaikat. Ami furcsa , hogy nem vett el semmit sem, de ez a turkálás már önmagában kirúgással járt. A szembesítésnél nem vallott be semmit sem.

2020. ápr. 6. 09:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!