Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha az OTP számlámra szeretnék...

Ha az OTP számlámra szeretnék feltenni pénzt, ezt hogyan tehetem meg?

Figyelt kérdés

Még sosem volt erre alkalmam, szóval telejsen tudatlan vagyok. A jegyrendszeres gépnél melyik opciót/opciókat kellene választani? Rengeteg embert láttam már 20 percen túl is a géppel szenvedni, mert nem tudta, melyik kategória melyik alpontjának melyik kis suegmensére kell nyomni hogy azt adja, ami neki kellene, én pedig nem szeretném sokáig húzni mások idejét is. Segítségre ott helyben ezzel kapcsolatban nem hiszem hogy számíthatok, mert az ott dolgozók nem jönnek ki, ha kérdezni szeretnél tőlük akkor pedig elküldenek, "Hát oda van írva" hangvételű kis monológgal. Legalábbis mikor barátot kísértem el kétszer, mindkétszer ez történt.

Szóval, valakinek van esetleg tapasztalata a csodamasinával kapcsolatban, hogy melyik gombja hozza el a megváltást?


2020. jan. 20. 21:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Beteszed a kártyát. Pin kód beír, ahogy pénzfelvételkor szoktad. Itt viszont nem a készpénzfelvétel gombot kell nyomni, hanem a készpénz befizetés gombot. Erre kinyílik a bankjegyvizsgáló berendezés ajtaja. Oda kell betenni a pénzt. Vegyél le a pénzről mindenféle gemkapcsot és kötegelőt, egymás tetején legyenek, majd hosszában tedd a pénzt az ablakba. Egyszerre maximum 50 bankjegyet fogad el. Miután elkezdi beszívni a pénzt, engedd el. Ezen a ponton várni kell egy kicsit, míg a gép leválogatja és megszámolja a pénzt. Ha végzett ki fogja írni, hogy melyik címletből hány darabot tettél be. Ha rendben van, a tranzakciót jóvá kell hagyni, ezen a ponton írja jóvá a pénzt.
2020. jan. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Nem is olyan ördögi tiruálé mint hittem. Persze a másik dimenzióba szippantás részint megvan. :D köszi
2020. jan. 20. 23:14
 3/6 A kérdező kommentje:
2 nal után sikerült feltenni, mert ott álltam előtte mint egy hülye, aztan kiderult hogy ez a funkció jelenleg nem működőkepes ezert még nem lehet használni, majd tegnap megint elnentem, akkor már jó volt, meg is mutatták hogy hogyan kell, aztán kérdeztem hogy ha utalni szeretnék *erre* a számlaszámra (mutattam a számot), amihez zárójelben oda is votl írva, hogy magyar allamkincstar, és azt mondták hogy nem kell vissza bemennem, el tudom utalni a simple alkalmazáson vagy neten is akár, megkoszontem, eljöttem, majd mikor megnezem ezt a két opciót az fogad, hogy nem, nem tudok online utalni. Szóval ma megint vissza kell majd mennem? Már hülyét csinálok magamból hogy ennyiszer rohangálok oda egyetlen egy utalás miatt. Meg ha nem tudták, hogy az én számlámmal lehet-e online utalni vagy sem, akkor mégis miért mondták biztosra hogy tudok? Ha van egy kilencedikes diák, nem mondom neki, hogy be tud menni a rendszergazdai szobába, ha egyszer neki tilos bemenni. Vagy én gondolom rosszul?
2020. jan. 29. 07:21
 4/6 anonim ***** válasza:

A legtöbb ember tud utalni, ez kb. alapfunkció egy normális bankszámlánál. Hogy neked valami junior izéd van, vagy le van tiltva, ahol mégsem lehet, az meg nincs a homlokodra tetoválna, honnan kéne tudniuk látatlanban? Lehet, hogy másfajta számlacsomag kell hozzá, vagy egyszer be kell menni személyesen aktiváltatni a funkciót. Bármi lehet.

Ne legyél olyan, mint a ma 60-70 éves mammerek meg taták, akik állandóan az ügyfélszolgálatostól várják a megváltást, a saját érdekedben se. Ugyanis az ilyeneket verik át a legkönnyebben, meg beszélik rá mindenféle 40%-os kamatú hitelkártyákra is.

Te tudod, hogy milyen számlacsomagod van, milyen kondíciókkal, ott van előtted a net, a google, gyakorlatilag minden infót meg lehet találni mindenről. Én először mindig ezt csinálom, csak ha végképp nem megy valami, akkor megyek ügyfélszolgálatokra. Nem is tudtak rám se hitelkártyát, se nigériai csalást, se életbiztosítást rámsózni soha, mert ilyenekről én mindig otthon, a gép előtt döntök, miután minden lehetőséget megnéztem előre :)

2020. jan. 29. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
De éppen ezaz, hogy akkor legalább meg kellene kérdezniük hogy milyen számlám van, meg mikor bementem a kezébe is adtam a kártyát amin rajta van hogy Junior. :D ezt követően mondta hogy menjek vissza holnap, epdig elvileg nála is fel tudtam volna tenni a penzt a számlámra. Nem?
2020. jan. 29. 10:24
 6/6 A kérdező kommentje:
19 vagyok, alig van egy óra szabadidőm amit már harmadik napja lesz, hogy ezzel töltök, nincs nekem sem időm, sem idegem ilyen szarokhoz. Egyetlen utalást akarok, hogy mehessek emeltre és elhúzhassak innen a picsuba, semmi mást, de ezt sem képesek egyszerűen elmagyarazni, megtenni, mert még a kártyáról sem képesek leolvasni egy szót.
2020. jan. 29. 10:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!