A bankok milyen határok átlépésekor értesítik a NAVot?

Figyelt kérdés

Sziasztok, az világos, hogy magától a NAV nem lát bele a bankszámlák forgalmába, hanem a bankoknak van jelentési kötelezettséggük a NAV felé bizonyos tevékenységekkor. Nah, de pontosan mik ezek a határok? Tipp sincs róla, hogy mennyi lehet? Bankonként eltérőek a határok?


Az nyilvánvaló, hogyha kapok 10 milliót egyösszegben egy lakossági számlára, az nagyeséllyel bejelez a banknál, és ha gyanúsnak találják megy tovább a NAVhoz. Mivan abban az esetben ha kissebb összegeket (Általában 5 ezer körüli, a 20 ezret nagyon ritkán lépi át az összeg) kapok, viszont elég sokat. Kb olyan havi 50et mostanában. Ez gyanús tevékenységre utal? Ebből kb 100-200 ezer gyűlik össze, a legtöbb ami eddig a számlámon volt az olyan 250 ezer, általában elköltöm, hogy ne legyen túl sok, meg amúgyis nem tartogatni szeretném, hanem elkölteni.


Jelent valamit ilyen esetben, hogy milyen számlacsomagom van?



2020. febr. 5. 11:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
35%
Figy, ha adocsalasi tippeket kersz, akkor fordulj a konyvelodhoz.
2020. febr. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Én csak érdeklődtem egy kérdésemmel kapcsolatban... Ezen az oldalon már azt sem lehet? 🙄
2020. febr. 5. 15:34
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom a választ a kérdésedre. De az biztos, hogy nem havi 200000es szintű egyenlegre, 5000 ft-os utalásokra ugranak. Ekkora összeg kb a minimálbér nagysága. Sajnálom, de ezzel az összeggel nem te vagy a nagy hal a navnak...
2020. febr. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

#3 Én egyáltalán nem sajnálom :D


Köszönöm, ment a zöld :)

2020. febr. 7. 19:30
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
En bankban dolgozom, a sok kicsi osszegu jovairasra ramennek. (Pl. Feketen kereskedsz). A nagy osszegu befizeteseknel/utalasoknal is. Fejbol mar nem tudom megmondani a limitet, de az biztos, hogy a 3. honapnal mar a bank eszreveszi hogy valami nem stimmel. Van erre szabalyzat, gondolom bankonkent van elteres.
2020. febr. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

#5 Hát, már a negyedik hónapban vagyok jelenleg és eddig nem történt semmi.


Ment a zöld :)

2020. febr. 8. 07:56
 7/11 A kérdező kommentje:
Jah igen, én OTPnél vagyok Junior számlával
2020. febr. 8. 07:57
 8/11 anonim ***** válasza:
58%

"Gyanús" tranzakciókat jelentenek.


Példa: Évek óta van számlád egyik banknál. A havi fizetés megy rá szokás szerint mondjuk 200 ezer forint összegben évek óta. Majd hirtelen kapsz 3 millió forintot, amit egy KFT utalt Neked "végkielégítés" címszóval. Gyanús? Nem.


Idővel észleli a bank, hogy havonta 5 és 15 ezer forint között kapsz rendszeresen összegeket a bankszámládra különböző (valószínűleg) magánszemélyektől és nem írta bele egyik sem a megjegyzéshez, hogy "adománynak, támogatásnak, vagy kölcsön törlesztésének szánta. Gyanús? Igen.


Hát kb. ennyi...

2020. márc. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

5 és 15 ezres összegek gyanúsak?

Ne nevettess.

Ha konkrétan be is jelentenéd a NAV-nak, akkor sem foglalkoznának ezzel.

Ez olyan, mintha egy 5 forintost látna meg az ember a földön az utcán: legtöbbünk le sem hajolna érte.

És ez minden, csak nem gyanús.

2020. márc. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Jöhetnek még a vélemények / válaszok, ment mindenkinek a zöld :)
2020. márc. 8. 16:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!