Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha valaki a kártyám al fizetet...

Ha valaki a kártyám al fizetett megmondják micsodát?

Figyelt kérdés
Eltűnt internetes fizetés mellett 26 ezer forint a kártyámról, valami barion oldalnak lett fizetve, ha elmegyek bankba visszatudják keresni nekem mi volt az és esetleg kiderül valami adat ha pl.) telefont fizettek vele vagy bármi? Vagy ezt nem látják és csak tiltsam le a kártyám?

2020. febr. 12. 08:26
 1/6 anonim ***** válasza:
37%

Ne tiltsd le a kártyád, hanem mINDEN limitet állíts be 0-ára, AZONNAL és utána menj be a bankba.

Előtte azért kérdezd végig a családtagjaidat, nem fizetett-e valaki vele? (gyerek, férj, stb)

2020. febr. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Egyedül vagyok ezért pára ezaz egész, persze megcsináltam ezeket, csak kíváncsi i vagyok csatoltak-e hozzá telefonszámot, vagy stb.. És azt látják-e?
2020. febr. 12. 08:38
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Minden tranzakció mellett ott van, hogy ki a kereskedő. Vissza lehet nyomozni. Első körben velük vedd fel a kapcsolatot, hogy mégis mi volt ez. Ha nem adnak értelmezhető választ, akkor irány a bank és kérj chargebacket.
2020. febr. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szóval a bank nem fogja megmondani nekem hogy

Kis Pista 201234567 telefonszámára töltött 26e ftot ekkor és ekkor, csak azt látják hogy harmadik fél által lett fizetve. És talán a barion kiad több adatot?

2020. febr. 12. 08:45
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom megérteni, hogy mit számít neked az, hogy mit vettek a pénzeden. A bankkártyás fizetéseknél a vásárolt termék (nyilvánvalóan) sosincs továbbítva a bank felé, tehát azt sem a bankod, sem a barion nem fogja tudni megmondani, hogy konkrétan mit vettek a kártyáddal. Az eladóból lehet esetleg következtetni, de az is elég halovány. (pl ha benzinkúton vásároltak volna akkor esélyes, hogy üzemanyagot, ha mobilboltban akkor esélyes hogy mobiltelefont, de egyik sem biztos)


A kártyád limiteit állítsd 0-ra és próbálj társkártyát igényelni, mert az általában ingyenes, míg a letiltás ill. az új kártya általában fizetős.


"chargeback" ettől gondolom kicsit felállt a válaszolónak, de van rá teljesen jó magyar szó is: visszatérítés.

2020. febr. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem, értelemszerűen nem adnak ki neked ilyen infót. Ha a kártya nincs letiltva, ők úgy értelmezik (jogosan) hogy te, vagy bárki fizethet a kártyáddal, annak adhatod ki az adataidat akinek akarod.


Gondolom elégtételt akarsz azon venni aki visszaélt az adataiddal, de ezt viszont beszéld meg azzal aki tudott vásárolni a kártyáddal.

2020. febr. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!