Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 4,7 % infláció mellett is...

4,7 % infláció mellett is annyira szuper a "szuper" Állampapír? (MÁP Plusz)

Figyelt kérdés

2020. febr. 13. 13:07
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

1:

A PMÁP infláció követő, tehát kisebb a kockázata, és ahogy most néz ki a dolog, a második évben le fogja hagyni a MÁP Pluszt. A PEMÁP pedig eurós, az euróval pedig kisebb a kockázat, mint a forinttal.



Én amúgy ezidáig harmadolva vettem ezeket.

2020. febr. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
73%

A pmàp már eleve lehagyta az első félévben az infláció követő módja miatt. A map+nak előbb az infláció szintjét kéne elérnie de első félévben ez 1,75% kamattal a féléves 2-2,35% infláció mellett szemmel láthatóan sem sikerült igy mínusszal indít a második félévre eleve, mig a pmap tovabbra is mimimum az infkaciot fizeti es azin felül a kamatot.


A pemap meg az arfolyamnyereseggel növelve már fél év alatt tulteljesitette az éves magyar inflációt is. De ugye utóbbi ráadásul nem is az itthoni inflációhoz igazodik, ha vásárló ero szempontjából is nézzük. Aminek pl akkor van jelentősége, ha euros számláról fizetsz forint kiadást.


Én október óta ( amiora elérte a maginfláció a 4%-ot, kijelentették hogy nincs árfolyamcél és elkezdte a nép birka módjára band wagon venni a map+t le is építettem a forint alapú befektetéseket és származtatok jobban jövedelmet is inkább exportból euroban, amit vagy pemapba teszek 3 évre, vagy hagyom számlán és itthon fedezem a kiadásokat belőle olcsóbban, mintha forinttal fizetnem ugyanazt a kiadást. Ami marad, azzal meg tudok akár napi szinten árfolyamnyereséget is realizálni kiutalva forint számlára.


Egyazon befektetési -formába diverzifikálni, inkabb csak kioltja egymást szerintem. Amit hoz az egyik, viszi a másik.

2020. febr. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
# 5 : A változó kamatozásút PMÁP-nak hívják. Most nem erről volt szó.
2020. febr. 13. 15:55
 14/20 A kérdező kommentje:

#1 : Sajnos kockázatmentesen nem sok alternatíva létezik.

Engem csak a rá akasztott "szuper" elnevezés zavar.

Ha állampapír, akkor jelenleg inkább már PMÁP a nyerő.

3,5-4% infláció felett mindenképpen.

2020. febr. 13. 16:14
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Most erre mit lehet mondani, hogy miért "szuper"? Gondolom a kibocsájtó vonzóvá akarta tenni, utána meg elengedték az inflációt, amivel szépen lecsökken az adósságuk mértéke. Nem akarok rosszhiszemű lenni, de előfordulhat.
2020. febr. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Egy éppen aktuális cikk a témához: [link]
2020. febr. 13. 17:06
 17/20 anonim ***** válasza:
49%

Már csak nevetni való amikor ugyanaz az ember ajánlotta a map+t babavarobol aki most azt irja hogy félelmetes dolog derült ki a map+ról... 😂😂😂



( ja de a cikkben mondja ezt látni lehetett előre) Akkor most hogy is van ez?!😂😂 Na ezért is mondtam korábban, hogy kb felelősség semmi.


[link]

2020. febr. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
52%

Nehéz minősíteni a portfolio clickbait címadásait, a tartalomról nem is szólva.


MÁP+ az egyetlen, ami bármikor olcsón visszaváltható. Ha havonta félre akarok tenni mondjuk 50ezer forintot, akkor még mindig a legjobb opció havonta venni MÁP+t és a végén a különböző papírokat egyszerre visszaváltani.

Ha nekem a likviditás és biztonság a fontos, akkor a kamat csak másodlagos.


Nyugdíjcélú megtakarításra eddig se volt túl jó.

2020. febr. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

És még egy kis érdekesség:

A PMÁK nem tőkésít, hanem kifizeti a kamatot, ebből te utána tudsz venni MÁP+t, hogy az is kamatozzon.


Tegyük fel 5,1% az infláció, 6,5%-ot fizet a PMÁK.

1millió forintból 1.325.000 lesz, ha a kamatokat nem fektetjük be újra és 1.350.000 ha igen.

A MÁP+ fizet 1.273.000-et.

A különbség 77000Ft, az havi 1280Ft. Ennyivel kapunk többet, ha tartósan 5% környékén lesz az infláció és lemondunk a likviditásról.

2020. febr. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
0%

Ezek annyira elméleti számítások...


A kamatbol akar ugyanolyan papirt is vehet es maris tőkésíti magának .Akkor meg többre jön ki.


Likviditás megint teljes mindegy , hogy 0,25% vagy 2% , mert Állampapírt nem olyan vesz aki 3-5 év alatt hozzá akarna nyúlni. Aki eleve nem bittos ebben az ne is ilyenbe fektessen, vagy diverzifikaljon likvid eszközzel.


Map+ pl most a féléves inflacio alatti hátrányát görgeti tovább a következő félévre. A jövő félévit meg jövő évre és igy tovább kommunàlva az infláció alatti különbségeket mint értékvesztés a futamidő végéig a reàlhozamon.


A pmap év végen kinullazza az esetleges inflacio alatti teljesítményt és azon felül fizet kamatot, így nem áll elő, hogy elértéktelenedik a befektettt pénz vásárló ereje. Map+nal hiaba nyer numerikusan 1 milliót vele ha az az egy millio ér kb 700.000-et jelen értéken.


5 év alatt kb havi 10.000 Ft sem egy kimagasló hozam 10 millióra.Pláne ha azt meg hitelből tőkeàttéttel is akarja valaki megoldani többszörösen összetett hátrányok vállalása mellett.

2020. febr. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!