Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakástakarék helyett mi van?

Lakástakarék helyett mi van?

Figyelt kérdés
Ahogy én értelmezem, semmi. A CSOK a korábbi szocpol helyett van, nem is vagyok és leszek mostanában olyan helyzetben, hogy igényelni tudnám. Én csak gyűjteni szeretnék egy lakásra, de én csak most tudtam állásba állni. Úgy látom, hogy erről lecsúsztam.
2020. febr. 18. 00:15
 1/10 anonim ***** válasza:

Van most is lakástakarék. Csak állami támogatás nincs rá.

De rengeteg egyéb lehetőség van amit ki lehet használni amúgy, csak körül kell nézni.

2020. febr. 18. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy most is lehet lakástakarékot nyitni, csak nem érdemes. A lakástakarékok állami támogatásának elvétele után nem követtem ezt a témát, nem volt idáig bevételi forrásom, annak idején csak reméltem/sejtettem, hogy valami lesz helyette, mire eljutok idáig, hogy lesz fizetésem.
2020. febr. 18. 02:09
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A kormány azt mondta, hogy az eddigi ltps állami támogatásokat atcsoportositjak egy másik helyre. Ezután jött a babavaro

Babavaro van helyette, atvallaljak a kamatokat 1 gyerek esetén

Többnél a tartozasbol is elengednek.

Sajnos ez van, megtakaritasra ösztönözni nem buli

Inkább verd hitelbe magad és legyél 20 évre roghoz kötve. Meg persze szüld a hazafias gyerekeket.

Ez van.

Van most is ltp, de nincs rá állami támogatás.

Ott vannak még az allampapirok, abba javasolja a kormány, hogy berakd a pénzed.


Én simán egy alszámlán gyűjtöm. Nem kamatozik, de legalább nincs külön kezelési költség és bármikor hozzaferhetek.

2020. febr. 18. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
3# vagyok, 20 ezrével gyűjteni ilyen ingatlan árak mellett egyébként is értelmetlen. Szerintem. Persze jobb mint a semmi, de aki tényleg lakást akar venni, az kénytelen többet félre rakni havi szinten
2020. febr. 18. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Lecsúsztál az LTP-ről, de attól még elkezdhetsz gyűjteni.

Havonta X forintért veszel állampapírt.


Ha most még csak keveset tudsz félrerakni akkor is kezdd el. Ahogy emelkedik a fizetésed növeld a félretett pénzed mennyiségét.

2020. febr. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Állampapír az csak arra jó, hogy ne romoljon a pénzed. 4-5%-os infláció mellett nagyjából ennyi kamatot hoz az állampapír (első évben még ennyit sem). Szóval ha esetleg nyerni szeretnél rajta legalább minimálisat, akkor másba kellene fektetni.
2020. febr. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A spórolásnál fontosabb az értéktartás, mint a nyerés szerintem.

Én per pillanat nem tudok más olyat, ami nominálisan 5% kamatot ad garantáltan.

2020. febr. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nincs helyette semmi sajnos. Ilyen ingatlanárak mellett amúgyis lehetetlen saját lakást venni.

Orbán apánk csak akkor ad bármit is, ha legyártasz pár kölyköt.


Szerintem a legjobb, ha kimégy külföldre. Ott keresel annyit, amennyiből tudsz félre tenni lakásra és pár év múlva... már eszed ágában sem lesz visszajönni ebbe a koszfészekbe.


Nagyon jól ki van ez találva. LTP megszüntetve, a CSOK-kal az ingatlanárak felverve, hogy gyerek nélkül esélytelen legyen lakáshoz jutni. Innentől, aki nem hódol be, az kimegy külföldre, így Orbán megszabadul tőlük, aki meg hajlandó pénzért gyereket csinálni, azt szépen eladósítja hosszú évekre, hogy kiszolgáltatott legyen. Nagyon jó módszer a kritikus hangok elhallgattatására és a hatalom megerősítésére. Semmi másról nem szól ez!

2020. febr. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Egyébként külföldön kezdtem el dolgozni, másképp spórolni se tudnék. Nem feltétlenül szeretnék itt kint hosszútávon letelepedni. Gondoltam, hogy egy ingatlan vásárlásával legalább bebiztosítom magam, hogy legyen hova hazatérni.


Mondjuk tényleg nem értem, ilyen lakástakarékkal ösztönözni lehetne (vagy kényszeríteni... ki hogy gondolja), hogy visszatérjenek a fiatalok külföldről, mivel kötött célú. Ha állampapírozok, akkor meg ha olyan kedvem van, kiveszem egyben, s elköltöm külföldön.

2020. febr. 18. 13:38
 10/10 anonim ***** válasza:

Leszarják, hogy a fiatalok visszajönnek külföldről vagy sem. Ez van sajnos.

Nem tudom hogy melyik országban élsz, de én azt sem ajánlom, hogy ne forintban tartsd a megtakarítasod. Folyamatosan romlik az értéke és nem is igazán tesznek ellene. Jobban jársz euróban tartod szerintem.

Nekem 5 éve annyi megtakarításom volt, amiből 2 panellakást is tudtam volna venni a városomban. Most egyre sem elég és hangsúlyozom, hogy mindössze 5 év telt el. Ha euróban lett volna, most jóval többre lenne elég.

2020. febr. 21. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!