Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Babaváró hitel. Kinek hogy volt?

Babaváró hitel. Kinek hogy volt?

Figyelt kérdés
Este számolgattam egy kicsit, van a hitel keret, érdemes e megszüntetni? Ahogy számolgattam a nettó összjövedelemből azt is levonják amikor elbírálják a hitelt még van a kocsi ami 25ezer plusz az esetleges törlesztő meghaladja az 50%ot. Ha vissza mondjuk a hitelkeretet, annak is van egy átfutási ideje 30nap, érdemes kivárni a dokumentumok benyújtása előtt?

#Babavárhitel
2020. febr. 20. 10:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ennyire a határon vagytok?!
2020. febr. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
250ezer az összjövedelem. A többi kiegészítés, de az nincs a szerződésben kézbe kapja férjem.
2020. febr. 20. 11:23
 3/14 anonim ***** válasza:
29%
Havi 250 ezerre ti még gyereket vállaltok?! Nem értem az embereket! Ebből két ember meg tud élni éppen, de ha normálisan akarod nevelni, a gyerek már tutira nem fér bele!
2020. febr. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
250ezer megy számlára a többi kézbe.A gyerek vállalás az majd legyen a mi dolgunk. Egyébként nagyon szép dolog,és hidd el megoldjuk..
2020. febr. 20. 15:11
 5/14 A kérdező kommentje:
De érdeklődtünk banktól ismerősünk is van. Szóval a hitelkeretet is megtudjuk szüntetni +a hitelt kiváltani és 1et fogunk fizetni havi 50ezret.Inkább fizetem a saját lakásom mint hogy itt albérletben, dobáljam ki azt a pénzt az ablakon.
2020. febr. 20. 15:14
 6/14 anonim ***** válasza:
64%

"A gyerek vállalás az majd legyen a mi dolgunk. Egyébként nagyon szép dolog,és hidd el megoldjuk.."

Elhiszem, hogy szép dolog, de az ilyen "majd megoldjuk" mentalitást sosem értettem. Az ilyesmit vagy alaposan megtervezi az ember és tudja, hogy bírni fogja anyagilag és energiával, vagy inkább bele se vágjon. A "majd lesz valahogy" felkiáltást azt mindig a gyerek szívja meg. Persze tudom, hogy manapság szinte lehetetlen hosszú távra tervezni, de látom a húgomat, hogy 2 gyerekkel küszködnek, hogy anyagilag kijöjjenek, folyton a szüleinkre támaszkodnak és annyi se fér bele, hogy elmenjenek a gyerekekkel egy hétre nyaralni. Meg itt vagyok én a feleségemmel és átlag feletti fizetéssel és azt látjuk, hogy se elég pénzünk, se energiánk nem volna, hogy tisztességesen felneveljünk egy gyereket. Mert ha már gyerek, akkor ne csak tengődjünk, hanem adjunk meg neki mindent. Nem kell luxus, de jó minőségű étel, szórakozás, évi egyszeri nyaralás. Jó lenne egy saját gyerek, de akkor sok fontos dologra nem jutna, így inkább nem vágtunk bele.


"Inkább fizetem a saját lakásom mint hogy itt albérletben, dobáljam ki azt a pénzt az ablakon."

Ez teljesen érthető. A szomorú az, hogy aki korábban nem vett lakást, az most már csak akkor tud, ha gyereket csinál.

2020. febr. 21. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Mindenképpen érdemes megszüntetni a hitelkeretet (ezt havi 15%al veszik a JTM-be), mert az egy dolog, hogy belefértek a JTM küszöbbe, de akkor sem biztos, hogy megkapjátok. Nálam 190 ezres határozott jogviszonyt nem számították, párom 350-ét igen. Emellett van egy 50ezres törlesztőnk. Korábban volt nekem is személyi hitelem, plusz a hitelkeretek, összesen 75ezernyi törlesztő volt, erre ugye az kamattámogatás nélküli babaváró (mert legtöbb helyen ezzel számolja a bank). Ez volt 145ezer, ami elvileg simán belefér e a JTM-be. Mégsem kaptunk hitelt erre sem az OTP-nél sem a K&H-nál. A közelmúltban szűntettük meg a 2 folyószámlahitelünket, volt mindkettőnknek 2 személyi hitele, ezeket rendeztük egy kedvezőbb kamatú (ezáltal kedvezőbb havi törlesztőjű) személyi hitelbe - így fizetünk most 50 ezret, illetve a tőketartozás is kevesebb, mint volt. Mindezek után a K&H másodszor is elutasított bennünket. Szóval a hitelmúltat erősen nézik.

Most az én határozottamat is bele tudták venni a Budapest Banknál, és páromét is ugye, csont nélkül átmenet a kérelem, hétfőn szerződünk. Az utolsó K&H-s és a mostani BB-s beadás között 1,5 hónap telt el, tehát a hitelmúltat közel azonos intervalkumon belül van.

2020. febr. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
26%
*szóval nekem határozott, párom jogviszonya határozatlan.
2020. febr. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
*meg bocsánat, nem 15%, csak 5% a folyószámlahitel.
2020. febr. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
53%
Úristen utolsó ne legyél már ennyire ostoba....
2020. febr. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!