Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hány millió forintot érdemes...

Hány millió forintot érdemes lekötni?

Figyelt kérdés

Pl. 1 millió forint lekötésével kb mennyi pénzt lehetne keresni?Hogy működik ez?

Pár 100ezer forinttal nem is éri meg egyáltalán?



2020. febr. 20. 20:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
2 éves állampapírra kaptam 1 millió lekötésre 25.000Ft-ot egy évre.
2020. febr. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
10%
A máp+ éri meg a legjobban, én 2,5 milliót raktam be, 1 év után 94ezret kamatozott. 2 év után ez lett 211 ezer 3. év után 347ezer, 4. év után 503ezer, 5. év után 683 ezer a kamat
2020. febr. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
86%
Te akkor valamit nagyon jól csináltál mert a Màp+ fél éve jegyezhető... es meg az inflaciot se éri el a féléves kamata. 😁
2020. febr. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
89%
Lehet időutazó... 🙂
2020. febr. 21. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Legrosszabb esetben befektetett 2,5 millió forintot amiről nem tudja hogy mibe is fektetett be.


Legjobb estben Chuck Noris - az év befektetője cím nyertese , aki már 4 és fél évvel a lejárati idő előtt reálizàlta az 5. éves hozamot is.


Akárhonnan nézzük, nem egyszerű ez a történet.Pláne, hogy a jelenleg legrosszabban teljesítő állampapírt mondja a legjobbnak. 😊

2020. febr. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
65%

Ezt az okoskodást én rohadtul nem értem.

Ha 5% az infláció és a LEGJOBB ajánlat 1 évre 3%, akkor tegyem a befőttesüvegbe a pénzemet, mert 3%<5%.

Akinek van esze az inkább elfogadja a 3%-ot, mint a semmit.

2020. febr. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Dehogy.Csak nem feltetken kell leragadni az állampapírnàl. A legjobb ajánlat igy nem 3%, hanem még állampapíron belül is 6% felett van az összes jelenleg , ha 5%-os az infláció.


A kérdező sem csak állampapírra kérdezett rá.Egy bármilyen pénzügyi termék ajánlat ott kezdődik, hogy pszàf kockázatviselési hajlandóság felmérése.


Ehhez képest nézd meg az oldalt boldog-boldogtalan az állampapírt nyomatja map+al az élen ami még az inflációt sem érte el kezdetek óta.


Annyira túl van ez màr marketingelve.

2020. febr. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
52%

"Dehogy.Csak nem feltetken kell leragadni az állampapírnàl. A legjobb ajánlat igy nem 3%, hanem még állampapíron belül is 6% felett van az összes jelenleg , ha 5%-os az infláció."


Az biztos, hogy túl van marketingelve. 5 éve is lehetett kapni PMÁK-ot, aki 2020/J-t vett az 5 év alatt 25% nominális hozamot kapott, a "szuper" papír meg tud 27-et.


Nincs 6%-os alternatíva a piacon, a PMÁK következő évben 4,8%-ot fog fizetni.

Ha nekem 2 év múlva kell a pénz, akkor MÁP+al kapok, 8,4%-ot 2 évre.

PMÁK-on van 2% levonás, amit bármikor emelhetnek, nem valószínű, hogy 2 év alatt kijön 9% fölé az összesített hozam.

Lehet spekulálni arra, hogy 2 év múlva 370 lesz az euró árfolyam, de én erre nem fogadnék.

Úgyhogy rövid távra, én nem látok a MÁP+nál értelmesebbet és egyszerűbbet.


"Pl. 1 millió forint lekötésével kb mennyi pénzt lehetne keresni?Hogy működik ez?


Pár 100ezer forinttal nem is éri meg egyáltalán?"


Legjobb, ha berakod MÁP+ba, ha kell a pénz bármikor hozzáférsz, de még sincs állandóan szem előtt. Kis pénznél nem érdemes a magas kamatra hajtani, fontosabb a biztonság és a likviditás.

Évi 40ezret kapsz rá nagyságrendileg.


Ha nem rakod be, akkor annyival is kevesebb lesz. Mivel nem túl nagy macera érdemes lehajolni érte, és persze folyamatosan gyűjteni mellé.

2020. febr. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
16%
Gratulálok annak, aki nem tudja kiszámolni a várt kamatát a lekötésének, csak miután már letelt az 5 év :) Pláne, hogy tavaly június elejétől létezik és szerinte ez idő alatt is csak fél év telt el :)gratulálok. Ez ám a teljesítmény, pedig még kalkulátorok is léteznek. De hát ez van, ostobáknak áll a világ
2020. febr. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

, 1 év után 94ezret kamatozott..


Szerintem a t a múlt idő jele az ostobáknál, akik a hónapokat egy évre 12-vel számoljàk. A map+ 7 honapja jegyezhető? Akkor hol hozoTT 1 év alatt hozamot? 😁


Realkamatot inkább ne számolj. 😊

2020. febr. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!