Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyit gyűjtsünk, hogy az...

Mennyit gyűjtsünk, hogy az alábbi összeget felvehessük lakáshitelként?

Figyelt kérdés

Mindketten havi netto 300 ezret keresünk

Új házat szeretnénk építtetni, ami kb 35 millió lenne (ennek 80%át felvennénk-ha jól tudom az a max felvehető)

Idéntől tudunk gyűjtögetni rá-egyéb okok miatt

Párom 5 éve dolgozik, én 3

Minél magasabb hitelt vennénk fel, amit fizetésünkből tudnánk törleszteni

Család is hozzá tud járulni 5-10 millióval

Kérdésem az lenne, hogy terveznétek, mennyit gyűjtenétek a hitelfelvétel előtt és mekkora hitelt vennétek fel?


2020. febr. 22. 17:06
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Igen, van szerencsénk hozzá

Mocskos világ ez az építőipar... nem mondtam, mert nem volt releváns a kérdéshez, nem gondoltam, hogy vki rákérdez arra, h mi alapján kalkuláltam, hiszen építhettetek én 40 nmes házat is

Na mindegy 😀

2020. febr. 27. 22:24
 12/14 anonim ***** válasza:

"Mocskos világ ez az építőipar.."


De még mennyire!


Azért volt jelentősége, mert ilyen az építőipar, simán bele lehet szaladni plusz pár millióba, még a legnagyobb körültekintés mellett is (Csak nézz végig kevésbé frekventált utcákon, hány befejezetlen építkezés van)

2020. febr. 28. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Igen, rengeteg

Vagy épp az alapanyagon spórolnak és silányabb minőségűt használnak , vagy az e-naplót rontják el, vagy csak elfelejtenek menni időre...és sorolhatnám

Nagy macera, végig kell gondolni, h belevágjon-e az ember vagy vegyen inkább egy elkészültet

2020. febr. 28. 16:20
 14/14 robi1980 ***** válasza:

Egyetlen apróságra hívnám fel a figyelmed.

A jelenlegi 300-300 ezres kereset mennyire "atombiztos" hosszú távon?

A 2008-as válság idején sokan arra fáztak rá, hogy jó fizetés mellé "kicentizték" a törlesztőt, amiből megélnek, majd amikor elveszítették a munkájukat és másik munkahelyen nem kerestek annyit, vagy egyszerűen csak nem volt túlóra (rosszabb esete volt ennek a keresetzuhanásnak a 4 napos munkahét...), na akkor kezdtek eladósodni.


Nem azt akarom mondani, hogy spóroljatok az anyagon, vagy hogy vegyetek inkább egy lepukkantat, ami évek alatt összességében lehet, hogy többe kerül, mint egy új és sosem lesz olyan. Csak annyit, hogy azért gondoljátok meg azt az összeget. :)

2020. márc. 10. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!