Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Az internetes kártyahasználat...

0x69 kérdése:

Az internetes kártyahasználat során külött SMS azonosításról lenne pár kérdésem?

Figyelt kérdés

A

szituáció a következő: mikor megjön a fizetésem, befizetem a számláimat. Ez kb. 8-12 darab online kártyás

vásárlásnak felel meg. Minden egyes befizetéskor megkapom SMS-ben az autentikácós kódot. A kérdéseim: -

Van-e lehetőség bizonyos szolgáltatókat megbízhatónak jelölni, ahol nem kell majd külön azonosítani magam az

SMS kóddal? Vagy, - Van-e olyan lehetőség, hogy az első azonosítás után x ideig nem kell újra azonosítani

magamat? - Esetleg van mód telefonos applikációban azonosítani magamat? (mint az OTP-s alkalmazásban utalás

esetén) - Számítanak-e fel díjat az autentikációs SMS-ek után?


Az otp ügyfélszolgálata képtelen volt válaszolni nekem, hátha itt tud vki vmilyen tippet adni. J



2020. márc. 3. 15:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mindenre nemleges a válasz.
2020. márc. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Egyiket se lehet, és nem kerülnek pénzbe az smsek.
2020. márc. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A számláidat állítsd át csoportos beszedésre, és akkor a szolgáltatóid le tudják emelni a számládról az aktuális havidíjat mindenféle sms nélkül. Valóban vannak olyan számlák (VIP, stb) ahol díjmentes az sms, de a legtöbb számlán ezt kiszámlázza a bank.
2020. márc. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
#3 Ezt a típusú SMS-t sehol nem fizettetik ki.
2020. márc. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

5. oldalon vannak az sms díjak:


[link]

2020. márc. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Tavaly vezették be a PSD2-t, kötelező az erős ügyfélhitelesítés:


[link]


Esetleg nézd meg smartbankot, ott sms helyett választhatsz másik jóváhagyási módot:


[link]


5-ös vagyok, amúgy otp-s, csak nem ügyfélszolgálatos. :)

2020. márc. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek, főleg az utolsónak :)


Végül válaszolt az OTP ügyfsz. de elég szűkszavúan.

Az megvan, hogy ez a PSD2 miatt van, és nem az OTP találta ki, csak néha agyamra megy a sok SMS kód :S


Ennek a smartbanknak akkor utánajárok.


Csop. beszedést nem igazán szeretem (és azt hiszem annak van díja).


Köszi még1x.

2020. márc. 6. 21:50
 8/12 anonim ***** válasza:

Szívesen :) (Imádom a munkahelyem, szeretem az ilyen kérdéseket. :D)


Azt kihagytam, hogy a kondíciós lista 3. oldalán van, hogy havi 10 darabszámot meghaladó üzenetek után vannak az 5. oldali díjak.

2020. márc. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
... de 2021. március 31-ig akciós jelleggel nem számítják fel azt sem.
2020. márc. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
De várj, most nézem, hogy nem is átutalsz, hanem kártyás vásárlás? Én is úgy fizetem a számláimat és sosem kér sms kódot. Mastercard online kártyám van, a kártyaadataim nincsenek elmentve, hanem mindig újra megadom, amikor a szolgáltató oldala átnavigál a banki fizetési oldalra (elmű, díjnet, digi, groupama).
2020. márc. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!